Рада ухвалила закон про перехід церковних громад

Рада ухвалила закон про перехід церковних громад

Оновлено
Укрінформ
Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)".

За ухвалення відповідного законопроекту №4128-д проголосували 229 народних депутатів за мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Закон визначає, що рішення про зміну підлеглості або щодо змін і доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади та не менш як двома третинами від її складу. Ці дві третини вираховуються від необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів релігійної громади. Далі це рішення підлягає реєстрації відповідно до законодавства.

У законі наголошується, що зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміну права власності та інших речових прав таких релігійних громад, окрім випадку, встановленого статтею 18 цього закону. Законом також встановлюється мораторій на відчуження майна громади у випадку, якщо нею прийнято рішення про зміну підпорядкування.

Читайте також: Інтронізація митрополита Епіфанія відбудеться на початку лютого

Частина громади, не згодна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником або користувачем.

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності - голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій Віктор Єленський, презентуючи законопроект, уточнив, що він передбачає уникнення подвійної реєстрації.

"Хочу підкреслити, що це закон для всіх релігійних громад. Він передбачає, що ті непорозуміння, що виникають при зміні релігійною громадою своєї релігійної підлеглості, будуть значно мінімізовані", - сказав Єленський.

Закон набуває чинності на наступний день після його опублікування.

Як повідомлялося, законопроект №4128 був зареєстрований у Верховній Раді в 2016 році.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій на засіданні Погоджувальної ради у вівторок, 15 січня, закликав членів Комітету з питань культури і духовності підготувати доопрацьований законопроект №4128, щоб у четвер депутати змогли його ухвалити.

Вселенський патріарх Варфоломій 5 січня підписав томос про автокефалію Православної церкви України. У неділю, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія на Фанарі відбулося вручення томосу та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-