Комітет рекомендує Раді ухвалити законопроект про доукомплектування армії

Комітет рекомендує Раді ухвалити законопроект про доукомплектування армії

Укрінформ
Парламентський Комітет з питань нацбезпеки і оборони рекомендуватиме Верховній Раді підтримати законопроект, який дозволить за рахунок запровадження поняття «призупинення військової служби» доукомплектувати Збройні сили на 9,3 тис. осіб.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На сьогодні 9 тис. 268 осіб дезертирували із Збройних сил України. Тому це поняття буде застосовано до осіб, які самовільно залишили військову частину, дезертирували з військової служби або добровільно здалися в полон», - заявив на засіданні комітету перший заступник міністра оборони Іван Руснак.

Згідно з законопроектом військовослужбовців, які самовільно залишили місця служби, дезертирували або добровільно здалися в полон, визнають такими, що не входять до чисельності ЗСУ. Вони зберігатимуть статус військовослужбовців на період здійснення кримінальних проваджень в органах досудового розслідування та судах. Водночас, таким особам будуть призупинені грошові виплати та соціальні гарантії, які будуть поновлені лише у разі виправдувального вироку суду.

Читайте також: Окупанти на навчаннях у Криму застосували зенітні комплекси "Панцир-С"

У свою чергу, голова профільного комітету Сергій Пашинський виступив проти нарахування дезертирам заробітної плати та пообіцяв до другого читання виправити цю норму. “Я не збираюсь миритися з тим, що якийсь продажний суд когось виправдає, кого не було три роки на службі, повертатиме йому зарплату. Тому до другого читання ми маємо перекрити ці шпарини”, - наголосив Пашинський.

У процесі підготовки до розгляду законопроект був погоджений без зауважень Міністерством внутрішніх справ, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Мінсоцполітики, Мінфінаном, ГПУ, СБУ, Службою зовнішньої розвідки, Управлінням державної охорони та Мін'юстом.

У разі ухвалення закон набуде чинності з наступного дня після його опублікування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-