Об’єднавчий собор закріпив незалежність від керованої Росією церкви – Die Presse

Об’єднавчий собор закріпив незалежність від керованої Росією церкви – Die Presse

Укрінформ
Об’єднавчий собор у Києві, під час якого відбулося заснування Православної Церкви України та обрання її очільника, практично закріпив незалежність від керованої Росією церкви.

Про це йдеться у статті друкованого видання впливової австрійської газети Die Presse, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цим кроком незалежність від керованої Росією православної церкви майже остаточно затверджено. Офіційно Всесвітній патріарх Варфоломій І закріпить самостійність 6 січня, на православне Різдво, з врученням указу (Томосу). Варфоломій підтримав відокремлення української церкви від Росії", - йдеться в опублікованій у понеділок статті на тему Об’єднавчого собору УПЦ.

Зазначається, що мотором автокефалії були дві церкви (УПЦ КП та УАПЦ), які на початку 1990-х років після проголошення незалежності України відокремилися від Московського патріархату.

"Анексія Криму Москвою та підтримка проросійських сепаратистів на Донбасі лише посилили прагнення до власної національної церкви", - підкреслила автор Ютта Зоммербауер.

Читайте також: Церква буде духовною основою і опорою Української держави - митрополит Епіфаній

Вона також звернула увагу, що участь в Об’єднавчому соборі брали лише двоє представників УПЦ Московського патріархату , а більшість представників цієї церкви бойкотували собор. "Хоча не виключено, що в подальшому відбуватимуться поступові переходи представників Московського патріархату до нової національної церкви", - додала Зоммербауер.

Як повідомлялося, 15 грудня у соборі Святої Софії у Києві відбувся Об'єднавчий собор православних церков України. На ньому духовенство УПЦ Київського патріархату, УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви створили єдину помісну Православну церкву України, ухвалили її статут і обрали предстоятеля - митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-