Із окупованого Донбасу привезли 42 в'язнів

Із окупованого Донбасу привезли 42 в'язнів

Фото
Укрінформ
З окупованого Луганська для відбування терміну покарання на підконтрольних Україні територіях переміщено 42 особи, засуджені до 2014 року.

Про це повідомила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook.

“Сьогодні в рамках домовленостей, досягнутих на гуманітарній підгрупі в Мінську, відбулося переміщення засуджених ще до початку війни 2014 року, не пов‘язаних з конфліктом. На підконтрольну українській владі територію було переміщено 42 особи з окупованого Луганська. Вони хочуть і будуть відбувати свій термін покарання в українських тюрмах”, - наголосила Геращенко.

Із окупованого Донбасу привезли 42 в'язнів / Фото: https://www.facebook.com/denisovaombudsman

Переміщення відбулося за участі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, представників її офісу та СБУ, які працюють в гуманітарній групі в Мінську, зокрема, Юрія Кочанова, зазначила Геращенко.

Вона також наголосила, що у четвер буде продовжено переміщення осіб з окупованого Донецька, засуджених до початку війни і не пов‘язаних з конфліктом.

Читайте також: Звільнення заручників: Україна в Мінську запропонує два варіанти

“Людмила Денісова і я, як представник України в гуманітарній підгрупі, отримуємо сотні листів від родин засуджених ще українськими судами, які залишилися в тюрмах на окупованих територіях і просять перемістити їх. Так, ці люди порушили закон і засуджені українськими судами до покарання, але вони також українські громадяни і ми як правова держава маємо дбати і про дотримання їх прав. Тим більше, маємо чимало фактів незаконного використання засуджених як робочої сили. На сьогодні близько 1000 осіб і їх родин звернулися про переміщення, офіс омбудсвумен готовий був розпочати цю роботу ще в травні. Я рада, що питання зсунулося з мертвої точки”, - заявила Геращенко.

Перший віце-спікер також додала, що українська сторона сьогодні ще раз наголосила представникам ОРДЛО, що готова до звільнення заручників - військових і цивільних - і пропонує 27 грудня здійснити таке звільнення у форматі 66 на 19.

Фото: Ірина Геращенко/Фейсбук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-