Об’єднавчий собор має три пункти порядку денного - радник Порошенка

Об’єднавчий собор має три пункти порядку денного - радник Порошенка

Укрінформ
Порядок денний Об'єднавчого собору Української православної церкви, який відбудеться 15 грудня у Святій Софії, включає три пункти - власне створення об'єданої церкви, обрання її предстоятеля і затвердження статуту.

Про це заявив на брифінгу в четвер радник Президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У порядку денному Собору - власне створення об'єднаної церкви, ухвалення статуту і голосування за предстоятеля, який, як чітко сказано в запрошенні від Вселенського патріарха ( архієреям УПЦ КП, УПЦ МП та УАПЦ для участі в Соборі. - Ред.), отримає з його рук Томос про автокефалію", - сказав Павленко.

Він поіформував, що екзархи Вселенського патріарха представлять українським архієреям до обговорення тексти пропозицій до статуту, сформульовані Синодом Вселенського патріархату. За словами Павленка, вони базуються на позиціях Томоса про автокефалію і спрямовані на те, щоб "цей Томос імплементувати в тіло статуту незалежної церкви".

"Я думаю, що українських архієреїв чекають дуже насичені передсоборні дні, і в ході цих переговорів якраз має бути випрацювана та версія статуту, яка буде проголосована на Соборі. Очевидно, буде вирішення і питання щодо того, хто буде предстоятелем і як ця церква керуватиметься далі", - зазначив він.

Читайте також: Павленко розповів, яким буде Томос для УПЦ

Павленко попередив, що питання персоналій і конкретики, як будуть вирішені архієреями ті чи інші питання, має вирішувати церква у переговорах шляхом пошуку ефективного компромісу.

"Тому деякі речі будуть відомі під час Собору і після нього", - зазначив радник Президента.

Як повідомляв Укрінформ, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про офіційне прохання до Вселенського патріарха щодо надання Українській православній церкві автокефалії.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

Синод Вселенського патріархату на триденному засіданні, яке завершилося 29 листопада, ухвалив проект конституційного статуту Української церкви. Водночас дата проведення Об'єднавчого собору не називалася.

5 грудня Президент Петро Порошенко поінформував, що Собор відбудеться 15 грудня у Святій Софії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-