Павленко розповів, яким буде Томос для УПЦ

Павленко розповів, яким буде Томос для УПЦ

Укрінформ
Томос про автокефалію Української православної церкви буде схожим на томоси, які останнім часом надавалися іншим православним церквам, тексти їх доволі стандартні.

Про це повідомив радник Президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко у Facebook.

“Тексти (томосів - ред.), як бачимо, доволі стандартні. Кожен знаменує постання незалежної церкви. Наш теж буде на це схожий. Зовсім скоро”, - зазначив Павленко.

Так, радник Президента навів кілька прикладів томосів, які нещодавно надавалися іншим православним церквам Вселенським патріархатом - Румунії, Польщі, Албанії, Церкві Чеських земель і Словаччини.

Читайте також: Порошенко: Захоплення храмів МП - провокація, на яку чекає Росія

“Останні за часом Томоси, що надавалися православним церквам, визнані всією повнотою православної церкви, і лягли в основу незалежності відповідних церков, яку ніхто не ставить під сумнів”, - підкреслив Павленко.

Як повідомляв Укрінформ, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про офіційне прохання до Вселенського патріарха щодо надання Українській православній церкві автокефалії.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

Також Синод Вселенського патріархату на триденному засіданні, яке завершилося 29 листопада, ухвалив проект конституційного статуту Української церкви. Водночас дата проведення Об'єднавчого собору не називалася.

5 грудня Президент Петро Порошенко поінформував, що Собор відбудеться 15 грудня у Святій Софії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-