Україна займає 21 місце в світі за рівнем терористичної загрози

Україна займає 21 місце в світі за рівнем терористичної загрози

Рейтинг
Укрінформ
Рівень терористичної загрози в Україні оцінений як «високий».

Про це йдеться в оприлюдненій у середу доповіді Інституту економіки і миру щодо глобального індексу тероризму (GTI) за 2018 рік, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

За рейтингом, складеним експертами цього аналітичного центру щодо індексу тероризму за 2018 рік (з урахуванням даних за 2017-й), Україна посідає 21-ше місце серед 163 країн світу із показником 6,048, що класифікується як «висока» терористична небезпека. Водночас порівняно із попереднім роком держава покращила свої позиції (знизилася у рейтингу небезпеки на чотири сходинки). Серед головних тенденцій глобального індексу тероризму за 2018 рік експерти відзначають зменшення майже на третину – на 27% – кількості летальних випадків від скоєних терактів (загинули 18 814 осіб), порівняно з попереднім роком, а також у контексті найбільшого зростання у 2014-му.

Серед першої десятки країн із найвищою терористичною загрозою визначені Ірак, Афганістан, Нігерія, Сирія, Пакистан, Сомалі, Індія, Ємен, Єгипет та Філіппіни.

За експертними висновками, 99% терактів із летальними наслідками було скоєно у країнах, що втягнені у конфлікти або де застосовується політичний терор високого рівня.

Глобальні економічні збитки, завдані у результаті терористичної діяльності, як ідеться у дослідженні, оцінюються у 2017 році у 52 млрд дол., що засвідчує зменшення на 42% порівняно з 2016-м.

Серед країн Західної Європи покращення на 75% щодо глобального індексу тероризму відзначено у Франції, Бельгії та у Німеччині. Ця тенденція має продовження у 2018 році, коли станом на місяць жовтень було зафіксовано 8 загиблих.

Читайте також: Націоналісти заявляють, що вони не блокують українські магазини у ТРЦ "Оcean Рlaza"

Також зафіксовано зростання тероризму з боку представників радикальних крайніх правих ідеологій у Північній Америці та у Західній Європі, у результаті чого була скоєна 31 терористична атака, що спричинило 17 летальних випадків.

Серед основних способів та засобів скоєння терористичних нападів найбільше застосовувалися вибухові пристрої та зброя.

Серед деяких інших країн за глобальним індексом тероризму слід відзначити США (20-те місце у рейтингу, рівень загрози «високий», ситуація погіршилася на 12 пунктів), Росію (34-те місце, рівень загрози «низький», ситуація покращилася на один пункт).

Також заслуговує на увагу той факт, що заключне місце рейтингу із оцінкою «відсутності терористичної загрози» та індексом 0,000 посідає Туркменістан.

Серед найбільш активних та небезпечних терористичних організації, які діють у світі, експерти назвали "Боко Харам", "Аль-Шабаб", "Талібан", а також ІДІЛ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-