Порошенко привітав іудеїв зі святом Хануки

Порошенко привітав іудеїв зі святом Хануки

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко привітав українських іудеїв зі святом Хануки.

Про це повідомляє прес-служба адміністрації президента.

"Це свято пов’язане із торжеством добра і віри, що так необхідні сьогодні, коли наш волелюбний український народ і його невід’ємна частина - єврейська громада - демонструє усьому світові рішучість та мужність у боротьбі проти російської агресії, за незалежність, соборність і процвітання Української держави", - заявив Порошенко.

Читайте також: Трамп привітав іудеїв зі святом Хануки

Як відомо, після Четвертої Сирійської віни Юдея стала провінцією Держави Селевкідів. Селевкідського басилевса Антіоха IV Епіфана не влаштовувало, що євреї живуть відокремлено і не піддаються впливу панівної елліністичної культури. Спочатку хитрістю, а потім і силоміць він намагався насадити свою культуру. Врешті-решт загарбники вторглися до Храму і спаплюжили його.

Читайте також: Іудеї всього світу цього вечора починають святкувати Хануку

Евреї повстали і здобули перемогу, вони прийшли до храму, очистили жертовник, зробили новий храмовий світильник. За легендою вони знайшли лише один дзбан не опоганеної загарбниками олії, котрого повинно було вистачити на один день, та запалили світильник. Але Бог зробив диво - олії вистачило на 8 днів горіння - час, необхідний для виготовлення нової олії.

На честь цього чуда щороку в єврейських домівках запалюють ханукальні світильники. Ставлять ханукії (світильники) на найвидніших місцях, щоб усі пам'ятали про диво.

Хануку відзначають із II століття до н. е.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-