Іудеї всього світу цього вечора починають святкувати Хануку

Іудеї всього світу цього вечора починають святкувати Хануку

Укрінформ
Іудеї всього світу цього вечора починають святкувати Хануку - свято чуда і перемоги добра над злом.

Свято починається кожен рік 25 числа єврейського місяця кислева і триває 8 днів. Цьогоріч ці дні припадають на період з вечора 2 грудня по 10 грудня 2018 року.

Хануку відзначають із II століття до н. е.

Як відомо, після Четвертої Сирійської віни Юдея стала провінцією Держави Селевкідів. Селевкідського басилевса Антіоха IV Епіфана не влаштовувало, що євреї живуть відокремлено і не піддаються впливу панівної елліністичної культури. Спочатку хитрістю, а потім і силоміць він намагався насадити свою культуру. Врешті-решт загарбники вторглися до Храму і спаплюжили його.

Евреї повстали і здобули перемогу, вони прийшли до храму, очистили жертовник, зробили новий храмовий світильник. За легендою вони знайшли лише один дзбан не опоганеної загарбниками олії, котрого повинно було вистачити на один день, та запалили світильник. Але Бог зробив диво - олії вистачило на 8 днів горіння - час, необхідний для виготовлення нової олії.

На честь цього чуда щороку в єврейських домівках запалюють ханукальні світильники. Ставлять ханукії (світильники) на найвидніших місцях, щоб усі пам'ятали про диво.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-