У 2019 році бюджетної допомоги для лікарень “первинки” вже не буде — Супрун

У 2019 році бюджетної допомоги для лікарень “первинки” вже не буде — Супрун

Укрінформ
До 20 грудня 2018 року усі медичні заклади мають автономізуватися та укласти договори з Національною службою здоров‘я, бо з 1 січня лікарні первинки не отримуватимуть субвенції.

Про це в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Fаcebook.

“У 2019 році старого механізму фінансування (субвенції) для медичних закладів первинної допомоги не передбачено. Закладам, які не укладуть договори, доведеться шукати фінансування з інших джерел. Є час до 20 грудня, аби приєднатися до третьої хвилі укладання договорів з Нацслужбою здоров‘я. Автономізація стосується кожного комунального медзакладу”, - написала Супрун.

За її словами, автономізація лікарень має низку переваг, зокрема фінансова незалежність.

Читайте також: Маркарова: На медицину в бюджеті передбачили майже 96 мільярдів

“Автономізовані медзаклади отримують більше фінансування, мають можливість підвищувати зарплати медичним працівникам, приймати управлінські рішення самостійно без погоджень “згори“, оптимізувати витрати та почати заробляти. Аби стати частиною змін, всі заклади мають розпочати процес автономізації до кінця цього року. Лише в цей час діє спрощений режим перетворення закладів на комунальні некомерційні підприємства: чинні положення законодавства дозволять зменшити фінансові витрати на автономізацію та мінімізують ризики блокування процедури”, - наголосила Супрун.

Вона запевнила, що трансформація системи охорони здоров‘я в Україні триватиме.

“З 2019 року розпочнуться зміни у фінансуванні спеціалізованої (амбулаторної) медичної допомоги: вони почнуть укладати договори з НСЗУ, а з 2020 року — заклади стаціонарної медичної допомоги”, - зазначила урядовець.

Як повідомляв Укрінформ, пріоритетними напрямами роботи МОЗ у 2019 році будуть запуск програми “Безкоштовна діагностика” та початок пілотного проекту змін екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та місті Києві. Також триватиме фінансування державних програм із забезпечення пацієнтів лікуваннням та життєво необхідними препаратами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-