У НАБУ встановили, хто прослуховував синагогу

У НАБУ встановили, хто прослуховував синагогу

Укрінформ
У Національному антикорупційному бюро заявили, що за центральною синагогою в Києві стежили працівники іншого правоохоронного органу.

Це встановлено після аналізу відео, які днями з'явилося на деяких інтернет-ресурсах, повідомляється на сайті відомства.

"Бюро вивчило відеозапис, оприлюднений в мережі інтернет, і встановило, хто саме зафіксований на ньому. Особи, яких ЗМІ назвали "агентами НАБУ", виявилися співробітниками іншого українського правоохоронного органу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для збереження довіри до правоохоронної системи України бюро не називатиме, до якого саме органу належать ці особи.

"Національне бюро заявляє, що візуального спостереження за будівлею не здійснювало, жодних пристроїв для прихованого зняття інформації у приміщенні центральної синагоги м.Києва не встановлювало", - наголосили у відомстві.

У НАБУ також вимагають від ЗМІ спростувати інформацію щодо будь-якої причетності Бюро до так званого спостереження за синагогою і тиску на єврейську громаду Києва.

Читайте також: НАБУ спростовує прослуховування центральної синагоги

У відомстві також не заперечують проти зустрічі з представниками синагоги для обговорення ситуації, що склалася.

Як повідомлялося, 30 жовтня на сайті єврейської громади Києва була опублікована заява головного рабина України Моше Реувена Асмана про виявлення службою безпеки громади осіб, які професійно здійснювали приховане спостереження за приміщенням центральної синагоги Києва та її вірянами. У заяві також йдеться, що служба безпеки громади виявила транспортні засоби з підробленими номерними знаками, які використовувалися для спостереження. Крім того, зазначається, що під час перевірки молитовного дому були виявлені пристрої зняття інформації, а деякі особи, котрі спостерігали за синагогою, мають безпосереднє відношення до НАБУ.

Проте у НАБУ спростували причетність до прослуховування синагоги.

фото: Oleg Kupriets / videnovum.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-