Законопроект про сімейну медицину експерт називає нормотворчим

Законопроект про сімейну медицину експерт називає нормотворчим "босяцтвом"

Укрінформ
Законопроект про первинну меддопомогу на засадах сімейної медицини, що був відхилений у ВР у четвер, написаний на рівні методичок та інструкцій, тож не в змозі вирішити проблеми сімейної медицини в Україні.

Про це у коментарі Укрінформу зазначив експерт з питань охорони здоров'я, представник Всеукраїнського лікарського товариства Костянтин Надутий.

«Даний законопроект не можна назвати законом - це компіляція нормативних актів, які у різний час приймалися МОЗ у минулі роки. Положення законопроекту № 6634 не можуть  бути віднесені до регуляції рівня закону. Це рівень підзаконної нормативної бази, наказів, інструкцій, методичних рекомендацій, і зовсім не законодавча регуляція. Тобто це нормотворче «босяцтво», - наголосив Надутий.

На його думку, відхилення цього законопроекту у першому читанні є абсолютно правильним.

«Ініціативи щодо прийняття цього законопроекту — це чиїсь амбіції, чиясь недостатня компетенція у питаннях правотворчості або просто бажання попіаритися, начебто цей закон когось там захищає. Маю визнати, що Верховна Рада, відхиливши цей законопроект, вчинила виважено», - сказав експерт.

Він додав, що цей закон не підтримала Українська асоціація сімейної медицини, бо «проблема міститься не у тих площинах, що описано у даному законопроекті».

Надутий підкреслив, що у нашій країні практично знищено інститут сімейної медицини. 

“Але додатковим законом цю проблему не вирішити. Треба знову вносити у законодавство вектор на розвиток інституту сімейного лікаря. В останні чотири роки в Україні забрали акцент на підготовці сімейних лікарів в інтернатурі. Сьогодні практично припинено дію програм перепідготовки терапевтів та педіатрів на лікарів загальної практики”, - сказав Надутий. 

Читайте також: Виклик лікаря по-новому: прийде чи ні?

Як повідомляв Укрінформ, у четвер, 8 листопада, ВР відхилила законопроект №6634 «Про первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини». Депутати не підтримали прийняття законопроекту у першому читанні та направили його на доопрацювання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-