Польща заборонила екстрадицію до РФ українця, який зводив укріплення на Донбасі

Польща заборонила екстрадицію до РФ українця, який зводив укріплення на Донбасі

Укрінформ
Верховний суд Польщі відхилив рішення судів нижчих інстанцій, які на міжнародний запит Росії з 2017 року хотіли видати російській владі українця Ярослава К.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу повідомив Лукаш Стажевський — представник прес-служби речника громадянських прав Польщі, який опротестував у Верховному суді Польщі рішення судів попередніх інстанцій.

“Торік Росія звернулися до польських органів влади про затримання українця та його екстрадицію до Росії. Речник громадянських прав Польщі подав касацію до Верховного суду країни на рішення польських судів попередніх інстанцій. Напередодні Верховний суд відхилив рішення про екстрадицію і повернув справу на новий розгляд у суді першої інстанції”, — повідомив Стажевський.

За словами Стажевського, громадянина України Ярослава К. підозрюють у Росії в побитті людини в 2005 році у Москві, в результаті чого постраждалий помер.

“Росія нічого не робила з цією інформацією аж до 2017 року. Натомість, після того, як з’явилася інформація про те, що Ярослав К. будував у 2015 році фортифікаційні споруди на Донбасі з українського боку кордону, у Москві відразу пригадали, що мають таку кримінальну справу”, — констатував представник офісу польського омбудсмена.

Згідно з інформацією офісу речника громадянських прав РП, захист українця хотів, аби суди першої інстанції взяли до уваги факт перебування українців у зоні бойових дій в 2015 році, але суд відмовився брати це до уваги.

Читайте також: Місцеві вибори у Польщі: гіркий присмак прогнозованої поразки влади

Як повідомляється, окружний суд одного з міст на півдні Польщі 17 січня прийняв рішення про екстрадицію Ярослава К. до РФ. Після цього захист українця подав апеляцію, однак апеляційний суд 1 лютого підтримав рішення окружного суду про екстрадицію громадянина України до РФ. У справу втрутився польський омбудсмен.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-