Засуджений у Білорусі журналіст із родиною виїхав до України

Засуджений у Білорусі журналіст із родиною виїхав до України

Укрінформ
Білоруський журналіст Дмитро Галко, засуджений на батьківщині до чотирьох років обмеження волі за «напад на міліціонера», виїхав в Україну.

Це підтвердив білоруській редакції Радіо Свобода його батько Микола Галко.

Сам Дмитро Галко опублікував у мережі Facebook пост, у якому передав привіт «з волі» і назвав звинувачення проти себе сфальсифікованими.

25 листопада 2017 року у мінській квартирі син журналіста з друзями-підлітками відзначав свій день народження. У квартирі перебував і Дмитро Галко. Співробітники міліції, як вважає журналіст, незаконно увірвалися в квартиру, де без дозволу стали проводити відеозйомку і затримання.

За словами міліціонера Юрія Чиркова, Галко чинив йому опір, розбив мобільний телефон і двічі вдарив. Сам Галко це заперечує. Своєї провини журналіст не визнав.

На Галка спершу склали лише адміністративний протокол за «нецензурну лайку на вулиці», але згодом порушили кримінальну справу за «напад на міліціонера» (і вже не на вулиці, а в квартирі). Після інциденту Дмитро Галко з сином поїхали в український Маріуполь. 22 квітня 2018 року, під час повернення до Мінська, Галка затримали на білорусько-українському кордоні.

17 липня Галка засудили до чотирьох років обмеження волі в установі відкритого типу. Також суд постановив стягнути з нього 850 рублів компенсації для постраждалих. На початку жовтня суд розглянув апеляцію і залишив вирок чинним.

Читайте також: Цьогоріч у світі убили понад 100 журналістів - Press Emblem Campaign

Кілька правозахисних організацій Білорусі та Білоруська асоціація журналістів 26 липня схвалили спільну заяву у справі Галка, в якій висловили сумнів щодо законності дій силовиків.

Фото: www.facebook.com/photo.php?fbid=2135991199769153&set=a.725500857484868&type=3&theater

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-