Розкопки у Грушовичах: польська сторона відреагувала на лист В’ятровича

Розкопки у Грушовичах: польська сторона відреагувала на лист В’ятровича

Укрінформ
Голова Інституту національної пам'яті Польщі Ярослав Шарек вважає "незрозумілим" звинувачення ІНП України у неретельному проведенні розкопок на місці пам’ятника УПА у Грушовичах поблизу Перемишля.

На цьому наголосив у Варшаві голова ІНП Польщі Ярослав Шарек, інформує Dzieje.pl.

"Українська сторона брала участь у цих роботах, була там присутньою. Тому звинувачення, які зараз висловлюються, для нас зовсім незрозумілі", - заявив Шарек.

Він повідомив, що польська сторона підготує відповідь українській. За його словами, це найбільше стосується заступника голови ІНП професора Кшиштофа Швагжика, який особисто брав участь у розкопках у Грушовичах.

Читайте також: Порошенко нагадав про роковини масових розстрілів інтелігенції в СРСР

У листі на адресу ІНП Польщі голова Інституту національної пам'яті України Володимир В’ятрович закинув польським спеціалістам, які вели розкопки у Грушовичах, помилки.

Зокрема, він наголосив, що польська сторона необгрунтовано обмежила площу проведення дослідження, хоча на межі ділянки було виявлено людські останки. Крім того, вона не звернула належної уваги на вивчення людських останків, які було захоронено на невеликій глибині, і на виявлені речові докази.

Як повідомлялося, українсько-польські історичні відносини загострилися у квітні 2017 року, коли польські націоналісти за підтримки місцевої влади знищили на кладовищі в селі Грушовичі поблизу Перемишля пам'ятник воякам УПА.

Читайте також: Вʼятрович: Немає жодних свідчень про озвучені Польщею масштаби “геноциду”

Відразу після цього Київ заблокував проведення поляками ексгумацій в Україні, наполягаючи на відбудові знищених вандалами за останні роки на півдні Польщі українських місць пам'яті.

Польська сторона наполягає на розблокуванні можливості ведення пошуково-ексгумаційних робіт в Україні, а українська - на необхідності відбудови зруйнованих місць пам'яті. Поляки зобов'язалися відбудувати надмогильний пам'ятник у Грушовичах у випадку підтвердження, що в цьому місці є останки вояків УПА.

За результатами досліджень у Грушовичах в ІНП Польщі не підтвердили, що під пам’ятником є поховання представників українського підпілля. Українська сторона не погодилася з результатами досліджень у цьому місці спеціалістів ІНП Польщі.

Фото: РАР

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-