Гірники Волині й Львівщини приєдналися до протестів луганських шахтарів

Гірники Волині й Львівщини приєдналися до протестів луганських шахтарів

Укрінформ
Гірники шахти "Нововолинська" провели попереджувальну акцію протесту біля Нововолинської міської ради на Волині, а шахтарі Львівщини готуються перекривати дороги.

Таким чином вони протестують проти невиплати зарплат, повідомляє прес-служба Конфедерації вільних профспілок України.

"Колектив шахти №10 «Нововолинська» продовжує протестні акції. Сьогодні працівники копальні рушили пішою ходою до Нововолинської міської ради. Головні вимоги незмінні: погасити заборгованість із заробітної плати за кілька місяців та передбачити кошти на фінансування будівництва копальні в держбюджеті-2018", - інформує КВПУ з посиланням на голову первинної профспілкової організації НПГУ Василя Прадіда.

В акції взяли участь близько ста працівників копальні. Колектив назвав свою акцію протесту попереджувальною і наголосив: якщо їх не почують, будуть змушені йти до Києва.

Водночас голова регіонального об'єднання Незалежної профспілки гірників України міста Червонограда, заступник голови НПГУ Віталій Оніжук надіслав листа міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику, голові Львівської обласної держадміністрації Олегу Синютці і т.в.о. генерального директора ДП «Львівугілля».

«У зв'язку з ситуацією, яка складається в шахтарських колективах ДП «Львівугілля», внаслідок невиплати поточної заробітної плати за вересень 2018 року та невиконанням протокольного рішення спільного засідання профспілок і адміністрації Львівської ОДА, ДТЕК, ПАТ «Львівська вугільна компанія» – залишаємо за собою право 1-2 листопада 2018 року розпочати безстрокову акцію протесту», – йдеться у листі.

У зазначені дні гірники планують перекрити дороги міжнародного значення Львів – Рава-Руська поблизу села Добросин та пікетувати Львівську ОДА.

Про ці наміри, зазначили в профспілці, повідомлено також начальника поліції Львівської області Валерія Середу.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко звернувся до уряду щодо розв'язання нагальних питань вугільної галузі.

19 жовтня на поверхню відмовилися піднятися 33 працівники шахти імені Капустіна державного підприємства "Лисичанськвугілля" (Луганська область), оголосивши страйк. Серед вимог шахтарів - погасити заборгованість з виплат зарплат, яка становить близько 170 млн гривень. Гірники також вимагають відставки гендиректора "Лисичанськвугілля" Валентина Кисельова.

Сьогодні у Лисичанську та Кривому Розі відбулися мітинги на їхню підтримку. У резолюції мітингувальники вимагають "вжити невідкладних заходів, спрямованих на погашення заборгованості по зарплаті у повному обсязі співробітникам шахти ім. Капустіна».

Читайте також: До страйкуючих у шахті "Лисичанськвугілля" гірників спустилися чиновники

Напередодні гірники шахти імені Д. Ф. Мельникова також вдалися до акції протесту, вимагаючи виплати заборгованої зарплати: упродовж двох годин перекривали дорогу в Лисичанську.

У серпні Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін у закон "Про Державний бюджет України на 2018 рік", яким державним шахтам додатково виділяється 1,4 млрд грн дотацій для погашення заборгованості із заробітної плати гірникам.

Шахтарі заявляють, що кошти їм не надійшли.

У той же час компанія ДТЕК стверджує, що повністю розрахувалася за куплене вугілля у державних підприємств.

Про це йдеться в коментарі, який компанія надіслала Укрінформу.

“У даний момент заборгованості перед державними шахтами Львівсько-Волинського басейну у ДТЕК немає. Поставки вугілля Львівсько-Волинського басейну на ТЕС «ДТЕК Західенерго» здійснюються в рамках програми зустрічних поставок із державною компанією «Центренерго»”, - зазначається в коментарі.

Вугілля державних шахт Львівсько-Волинського басейну (ЛВБ) направляється на адресу ТЕС «ДТЕК Західенерго», а вугілля «ДТЕК Павлоградвугілля» і «ДТЕК Добропіллявугілля» відвантажується для потреб державного «Центренерго».

Це дозволяє прискорити оборот вагонів і оптимізувати логістику щодо поставок вугілля ЛВБ.

За жовтень поставка на адресу станцій «ДТЕК Західенерго» склала 39,5 тис. тонн вугілля ЛВБ.

З початку року на «ДТЕК Західенерго» поставлено 257 тис. тонн вугілля ЛВБ.

Цей обсяг можна порівняти з об'ємом відвантаженого вугілля ДТЕК для потреб «Центренерго». За рішенням «Центренерго» все вугілля Львівсько-Волинського басейну, яке не входить в обсяг зустрічних поставок, направляється безпосередньо на адресу ТЕС державної компанії.

Генеруючі компанії ДТЕК забезпечені вугіллям газової групи власного видобутку для безперебійної роботи. При цьому компанія ДТЕК готова продовжувати роботу в рамках зустрічних поставок для забезпечення вугіллям компанії «Центренерго».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-