Борги по зарплатах медиків становлять 1,5 мільярда — Супрун

Борги по зарплатах медиків становлять 1,5 мільярда — Супрун

Укрінформ
В Україні є проблема невиплати заробітної плати медикам, на погашення заборгованості потрібно півтора мільярда гривень.

Про це заявила в.о.міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у вівторок на відкритті Сімейної кімнати для батьків, чиї діти перебувають на стаціонарному лікуванні у ОХМАТДИТі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми реалістично порахували, що на погашення боргів медикам у регіонах потрібно півтора мільярда гривень. Через резерв та через декотрі кошти, що були у резерві Національної служби здоров’я України, ми вже розподіляємо мільярд чотириста мільйонів гривень. Це потрібно для того, щоб закрити 90 % усіх боргів, що є, до кінця року”, - сказала Супрун.

За її словами, вже подано усі документи, є розпорядження Кабміну щодо розподілення резерву в області, щоб виплатити борги по зарплатах.

Читайте також: Гройсман: Було два варіанти - домовитися про зростання цін на газ або дефолт

“Решту боргу — 10 % боргу - мають закрити місцевими коштами", - додала вона.

За її словами, є області, що вклалися у субвенцію — у них немає заборгованості, є й інші - "що роками не роблять жодної оптимізації, не змінюють свою відповідальність перед своїми медпрацівниками. Наприклад, кожного року є така заборгованість на Івано-Франківщині”.

Також Супрун зауважила, що наприкінці кожного року є проблема щодо недофінансування зарплат українським медичним працівникам.

“Це відбувається у тих регіонах, місцева влада яких не займається процесами автономізації лікарняних закладів. Інші області, що пройшли цей процес, не мають цього. У нас є резерв коштів для усіх областей та резерв для областей, що мають найбільше переселенців”, - наголосила Супрун.

Вона також акцентувала, що у лікарів, з якими підписано декларації, зарплати утричі більші, ніж були.

“Коли у наступному році усі лікарні автономізуються та перейдуть на нову систему фінансування, будемо платити за медичну послугу. Лікарні самі вирішуватимуть, які зарплати мають бути у медперсоналу. Лікарні звільнять від тарифної сітки, тому самі вирішуватимуть розміри зарплат. Передбачаємо, що у 2020-1021 році вже не буде такого явища як заборгованість по зарплатах лікарів, бо не буде субвенцій, і кожна лікарня фінансуватиметься через надання послуг і сама розподілятиме свої кошти”, - сказала Супрун.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-