У Кабміні пропонують навчати журналістів висвітлення гендерної політики

У Кабміні пропонують навчати журналістів висвітлення гендерної політики

Укрінформ
Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко вважає, що українських журналістів слід навчати правильно писати про реалізацію державної гендерної політики, аби уникнути маніпуляцій з цього приводу.

Про це вона сказала на засіданні колегії Держкомтелерадіо, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я би говорила про необхідність не просто навчання, а про необхідність формування гендерних компетенцій. Пропоную саме таку термінологію — “формування гендерних компетенцій журналістів”, створення методичних матеріалів, які б допомагали поширювати інформацію про цю політику. Передусім, на регіональному рівні. Зі свого досвіду знаю, що наші громадяни, які проживають у сільській місцевості, передусім читають місцеву пресу, і вони їй довіряють більше навіть іноді, ніж телебаченню”, — сказала Левченко.

Нині, за її словами, щодо теми гендерної політики є чимало маніпуляцій та стереотипів. “Але ж пропагування ідей гендерної рівності та інформування суспільства про напрямок державної гендерної політики чітко визначені у статті 3 закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків”. Вони названі, вони відображені в усіх національних документах, і про них потрібно говорити”, — додала Урядовий уповноважений.

Як зазначила радник голови Держкомтелерадіо з гендерних питань Елла Ламах, у комітеті діяльність із впровадження гендерної політики здійснюється за двома напрямками. По-перше, це виконання загальнодержавних програм та планів у цій сфері, зокрема тих, що стосуються аудіовізуального сектору та інформаційної сфери. По-друге, це підвищення професійного рівня працівників апарату Держкомтелерадіо та організацій, що належать до сфери його управління.

Держкомтелерадіо активно забезпечує інформування громадськості щодо впровадження принципів гендерної рівності у складових сектору безпеки і оборони України, проведення навчань для представників ЗМІ щодо інструментів формування у суспільстві толерантності, культури миру, протидії гендерно-зумовленому насильству, включення до програм підготовки працівників медіа гендерного компонента.

“Ми помітили, що саме регіональні ЗМІ потребують підтримки. Держкомтелерадіо проводить навчання саме для них щодо цих питань”, - сказала Ламах.

Читайте також: У програмі адаптації ветеранів АТО "забули" про 12 тисяч жінок — уповноважений Кабміну

З метою підвищення професійного рівня працівників Держкомтелерадіо Український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси провів семінари-тренінги на тему “Що таке гендерна рівність та політкоректність”, “гендер в сім’ї та на роботі”, а також тренінг щодо гендерно орієнтованого бюджетування, проводяться інші семінари та заходи, присвячені темі гендерної рівності.

Відомство вже підготувало проект Комплексної програми впровадження гендерного підходу в діяльність Держкомтелерадіо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-