Польща побоюється зменшення кількості українських заробітчан - ЗМІ

Польща побоюється зменшення кількості українських заробітчан - ЗМІ

10361
Ukrinform
Польські роботодавці побоюються, що з відкриттям ринків праці інших країн Заходу з Польщі, насамперед, до Німеччини, а також й до інших країн може виїхати значна кількість українців.

Відтак, на польському ринку праці з’явиться значна прогалина, яку складно буде заповнити, пише Rzeczpospolita.

Як підкреслює газета, на початку 2019 року Німеччина може відкрити свій ринок праці для працівників з-за меж ЄС. Відтак, на горизонті з'явиться загроза відтоку з польського ринку праці трудових мігрантів з України.

Згідно з дослідженням агенції з працевлаштування Work Service виникає, що з Польщі далі на Захід може виїхати навіть 59% українців.

"Це величезна загроза для польської економіки. Упродовж двох-трьох місяців прогалина на ринку зросла б з 165-ти тис. до понад півмільйона вакантних місць праці", - зазначив директор агенції з працевлаштування Work Service Кшигтоф Інглот. Він підкреслив, що це негативно відіб’ється на польській економіці завдяки падінню конкурентності польських фірм. Крім того, може відбутися падіння виробництва споживчих товарів на 10%.

Читайте також: Рева: Кожен шостий заробітчанин може мати проблеми з пенсією

Натомість, у Німеччині українці зможуть заробити легально набагато більше. Вже зараз, як зауважує видання, українських працівників переманюють до себе чехи, угорці та словаки, які покращили умови працевлаштування і пропонують кращі умови праці.

Складна ситуація може буди особливо у будівельній сфері, де 20-25% працівників є мігранти з України чи Білорусі. У разі відтоку української робочої сили Польща змушена буде її шукати у віддалених Індії, Непалі та Бангладеш.

Фото: shutterstock.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-