Завдяки судовій реформі довіра українців до судів зросла у чотири рази

Завдяки судовій реформі довіра українців до судів зросла у чотири рази

Опитування
Укрінформ
За останній рік довіра громадян України до судів завдяки судовій реформі зросла до 20%.

Про це свідчать результати Всеукраїнського опитування громадян щодо незалежності та підзвітності судової влади та сприйняття судової реформи, проведеного у вересні 2018 року компанією Gfk Ukraine за ініціативою Програми реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» USAID, якими володіє Укрінформ. 

Зокрема, експерти програми констатували, що завдяки реформі рівень довіри до судів має тенденцію до збільшення. За 2018 рік рівень довіри суспільства до судів зріс на 6% порівняно з 12% довіри, які було зафіксовано за результатами аналогічних соціологічних замірів, проведених Програмою USAID «Нове правосуддя» у 2017 році. Зважаючи на те, що у 2015 році цей показник становив 5%, у 2018 році довіра населення до судів завдяки проведенню реформи зросла у чотири рази.

Експерт програми USAID Томас Вертелецький відзначив позитивну динаміку підвищення довіри українців до судової системи, адже станом на 2015 р. вона була критично низькою - 5%.

Як свідчать результати соціологічного опитування, сьогодні рівень довіри українців до судів більший, ніж до Верховної Ради (11%), політичних партій (13%), Кабінету міністрів (13%), Президента (15%), а також Національного агентства з питань запобігання корупції (15%).

Значна частина українців (34%) сподівається на те, що завдяки судовій реформі поліпшиться ситуація в країні у цілому.

Читайте також: Судова реформа: результатами задоволені 70% правників

Опитуванням було охоплено 2478 громадян у всіх регіонах України, окрім Криму, непідконтрольних уряду територій та зони проведення операції Об'єднаних сил. Дослідження проводили з 12 вересня по 1 жовтня 2018 р. Опитувальник було розроблено українськими та міжнародними експертами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-