Оформлення спадщини та дарування з 1 листопада не зміниться - Мін'юст

Оформлення спадщини та дарування з 1 листопада не зміниться - Мін'юст

Укрінформ
Для укладення договорів дарування та оформлення спадщини всі громадяни можуть звертатися до державного чи приватного нотаріусів, як встановлено Цивільним кодексом України.

На цьому наголосила перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова, інформує прес-служба відомства

«Вже третій рік поспіль у ЗМІ поширюється неправдива інформація, що з 1 листопада громадяни будуть позбавлені можливості оформляти спадщину та укладати договори дарування. Хочу зазначити, що це не так. І сьогодні, і з першого листопада всі громадяни зможуть безперешкодно звертатися як до державного, так і до приватного нотаріусів для оформлення спадщини та укладення договорів дарування», - запевнила Сукманова.

За її словами, ЗМІ, які поширюють цю новину, посилаються на Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України та постанову Кабінету міністрів 2013 року щодо проведення оцінки для цілей оподаткування, яка стосувалася реформування сфери оціночної діяльності. 

Тобто, уточнюють у відомстві, йшлося про те, що зникнуть оцінювачі, які зможуть проводити оцінку майна при даруванні та спадкуванні. 

«Однак ця постанова втратила чинність ще в серпні 2014 року, а особами, які мають право визначати оціночну вартість, є суб'єкти оціночної діяльності, які відповідають кваліфікаційним вимогам і мають відповідний сертифікат. Тобто діюче законодавство не передбачає обов'язковості проведення незалежної оцінки майна у випадку спадкування або дарування», - наголосила перший заступник міністра юстиції.

Читайте також: З початку року майже 5,4 тис. ветеранів війни отримали безоплатну правову допомогу

Сукманова також зазначила, що право на оформлення договорів дарування та оформлення спадщини на сьогодні встановлено Цивільним кодексом України, зміни до якого не вносилися, тому проблем при їх укладенні та оформленні на сьогодні у громадян не повинно виникати.

Вона також нагадала, що при укладенні договорів дарування та при оформленні спадщини спадкоємцями першого та другого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені) вартість майна оподатковується за нульовою ставкою, тому документи про оціночну вартість майна не повинні вимагатися нотаріусом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-