Рішення Синоду усувають ряд канонічних аномалій - УПЦ КП

Рішення Синоду усувають ряд канонічних аномалій - УПЦ КП

Укрінформ
Учорашні рішення Синоду Вселенського патріархату вкотре підтвердили, що Московський патріархат не має канонічних прав щодо православної церкви в Україні та що Українська православна церква, як спадкоємиця давньої Київської митрополії, не має підпорядкування церкві Росії.

Про це йдеться у заяві прес-центру Київської патріархії, оприлюдненій 12 жовтня.

Як зазначається у заяві, Київський патріархат "з подякою Всемогутньому Богові та з вдячністю Вселенському патріарху Варфоломію і Константинопольській матері-церкві" сприйняв рішення священного Синоду, про які було оголошено 11 жовтня 2018 року у Вселенській Патріархії. "Ці рішення усувають ряд канонічних аномалій та відкривають шлях до утворення в Україні єдиної помісної автокефальної Української православної церкви і до одержання нею патріаршого і синодального Томосу про автокефалію", - зазначається у заяві.

У Київському патріархаті наголошують, що відновлення патріаршої Ставропігії як представництва Вселенського патріарха в Києві сприятиме кращій взаємодії між Константинопольською матір’ю-церквою та помісною УПЦ, слугуватиме видимою ознакою постійного спілкування між двома церквами.

"Задоволення апеляції Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на неканонічні дії щодо нього з боку Московської патріархії, визнання недійсними і нечинними рішень про нього Російської православної церкви щодо "позбавлення сану" та "проголошення анафеми"  є відновленням канонічного порядку і справедливості. Від 1992 року наша церква і особисто Патріарх Філарет вважали незаконними і недійсними всі ці заборони, бо вони були накладені з політичних причин, а не через порушення догматів та канонів церкви", - наголошується у заяві. 

У документі також підкреслюється, що Вселенський патріархат засвідчив: усі згадані рішення Московського матріархату є недійсними і нечинними, відтак поновив на всеправославному рівні канонічне визнання ієрархічного сану і Патріарха Філарета, і всього єпископату та духовенства Київського патріархату. Так само підтверджено дійсність та дієвість усіх звершених ними таїнств.

"Відтепер не існує штучно створеної Російською православною церквою ізоляції Київського патріархату від церковного, молитовного та євхаристичного спілкування з повнотою православ’я. Все вище сказане рівною мірою стосується і УАПЦ", - наголосили у Київському патріархаті.

Зазначається також, що Київський патріархат "з радістю сприймає усунення наслідків, до яких призвела анексія Московським патріархатом Київської митрополії, здійснена у 1686 році". "Вкотре було підтверджено, що Московський патріархат не має канонічних прав щодо православної церкви в Україні та що Українська православна церква, як спадкоємиця давньої Київської митрополії, не має підпорядкування церкві Росії", - йдеться у заяві.

Наголошується, що зазначені вище рішення відкривають шлях до скликання надзвичайного об’єднавчого Собору ієрархів Української православної церкви у складі всього українського єпископату, який у квітні 2018 року звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію УПЦ.

Як повідомляв Укрінформ, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату у Стамбулі зняв анафему з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія, накладені Російською церквою.

Крім того, Синод визнав незаконною анексію Москвою Київської митрополії в 1686 році.

Читайте також: Київський патріархат закликає готуватися до об’єднавчого Собору

Синод Вселенського патріархату також ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Після рішення Синоду у Києві буде скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, та обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-