МОЗ удруге звільнило Амосову з посади ректора

МОЗ удруге звільнило Амосову з посади ректора

Укрінформ
МОЗ вдруге звільнило Катерину Амосову з посади ректора Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, яка була поновлена на посаді за рішенням Печерського суду. 

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

"1 жовтня 2018 року у зв’язку із невиконанням Катериною Амосовою законних вимог Державної аудиторської служби України МОЗ України вдруге розірвало контракт із нею. Це сталося після того, як міністерство поновило екс-керівницю закладу на посаді ректора НМУ на виконання рішення Печерського суду міста Києва", - йдеться у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що Держфінінспекція у березні 2016 року провела ревізію фінансово-господарської діяльності НМУ ім. О.О. Богомольця за період з 1 жовтня 2012 року по 1 грудня 2015 р. Перевірка виявила низку грубих порушень, після чого Держфінінспекція зобов’язала керівництво НМУ усунути їх. Однак вимоги були виконані Амосовою не в повному обсязі, попри те, що університет протягом двох останніх років повідомляв листами про вжиття необхідних заходів. 

"Загальна сума збитків, завданих державі через невиконання ректоркою НМУ вимог Держфінінспекції, складає понад 3 млн грн. Станом на 1 жовтня 2018 року повністю не усунуто порушення за 12 пунктами акту ревізійної перевірки від 2 березня 2016 року - на суму близько 2 млн грн", - наголосили у міністерстві. 

Як зазначається у повідомленні, Держаудитслужба повідомила МОЗ, що у червні 2018 року вона звернулася до Генеральної прокуратури щодо забезпечення кримінального провадження. Прокуратура міста Києва об’єднала два кримінальні провадження за фактом розкрадання та нецільового використання бюджетних коштів керівниками адміністрації НМУ ім. О.О. Богомольця. Триває досудове розслідування.

У МОЗ також нагадали, що Катерина Амосова 20 вересня стала до виконання обов’язків ректора НМУ ім. О.О. Богомольця, не маючи жодних повноважень для цього. Як повідомили в міністерстві, одразу після винесення рішення Печерського суду вона самотужки почала генерувати “накази” про власне поновлення на посаді ректорки НМУ та про скасування всіх наказів, які видавав визнаний МОЗ України в.о. ректора Олександр Науменко.

"Зважаючи на невиконання законних вимог Держаудитслужби щодо усунення порушень у фінансово-господарській діяльності, а також незаконні дії, що призвели до правового колапсу у найбільшому медичному університеті держави, МОЗ України прийняло рішення розірвати контракт із Катериною Амосовою",  - зазначили в міністерстві. 

Читайте також: МОЗ закликає поліцію та ГПУ перевірити діяльність Амосової

У відомстві поінформували, що міністерство запросило екс-ректорку ознайомитися з наказами, однак вона так і не з’явилась у відомстві.

Фото на першій сторінці: Громадське

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-