Ув'язнений в Єгипті українець просить Порошенка та Клімкіна повернути його додому

Ув'язнений в Єгипті українець просить Порошенка та Клімкіна повернути його додому

526
Ukrinform
Ув'язнений в Єгипті ужгородець Едвард Чикош передав листа до Президента України Петра Порошенка та очільника МЗС Павла Клімкіна з проханням вирішити питання повернення його до України.

Про це під час прес-конференції поінформував координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Едвард передав через нас свого листа, адресованого Президента та міністру закордонних справ. Цей лист ми пообіцяли йому передати безпосередньо в руки", - повідомив він.

Бочкала зауважив, що станом на сьогодні існує три варіанти звільнення українця із в'язниці - помилування на місці, екстрадиція та дострокове звільнення за станом здоров'я.

Він зауважив: судовий лікар у складі української групи у вересні підтвердив, що стан здоров'я Чикоша вимагає дострокового звільнення. Так, за попередньою інформацією, в українського в'язня вже "присутні ознаки онкологічного захворювання", також у нього складна форма астми, тому Чикош потребує постійної підтримуючої терапії.

Читайте також: Греція цьогоріч має повернути ще одного ув'язненого українця - депутат

У свою чергу народний депутат Роберт Горват зазначив, що українське МЗС, Президент активно сприяють поверненню Чикоша, але питання має вирішуватися в політичному контексті "на найвищому рівні".

"З його хворобою ми можемо чекати найсумнішої звістки. З його складною формою астми несвоєчасний укол може мати фатальні наслідки", - додав депутат.

Уродженець Ужгорода Чикош вже восьмий рік перебуває в єгипетській в'язниці поблизу Каїра за обвинуваченням у підготовці терористичного акту. Військовий трибунал виніс Чикошу вирок - 25 років ув'язнення. Саме рішення не має підпису жодного судді, що унеможливлює подачу апеляцій та скарг на такий вирок.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>