Минулоріч українці витратили 26% “аптечних” грошей на неякісні ліки — МОЗ

Минулоріч українці витратили 26% “аптечних” грошей на неякісні ліки — МОЗ

Укрінформ
У 2017 році українці витратили 13,9 мільярдів гривень на ліки без доведеної ефективності, гомеопатичні препарати та засоби рослинного походження.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

“Загалом 26% грошей, які люди витратили на ліки в аптеках минулого року, пішли на препарати, що не допомагають. Ситуація, в якій громадяни витрачають шалені гроші на ліки без доведеної ефективності, є неприйнятною. Приймати сумнівні лікарські засоби дуже ризиковано для здоров’я. А за ці кошти можна було б отримати справді потрібне та якісне лікування. Питання захисту українців від неякісних ліків потребує комплексного підходу та є невід’ємною складовою трансформації системи охорони здоров’я”, - підкреслюють у відомстві.

Читайте також: Операції з трансплантації нирок стануть дешевшими - МОЗ візьме частину витрат

У МОЗ наголосили, що в України уже розпочало системні зміни у галузі фармації.

“Зокрема, в Україні запроваджено Національний перелік лікарських засобів. Це список з 427 МНН (діючих речовин), які медзаклади зобов’язані закуповувати першочергово та надавати безоплатно кожному пацієнту на весь курс лікування у стаціонарі. Там немає ліків з недоведеною ефективністю — лише якісні та безпечні препарати від поширених та найважчих хвороб. У 2015 році МОЗ України почало закуповувати ліки через міжнародні організації, що дозволило забезпечити більшу кількість пацієнтів якісними препаратами з доведеною ефективністю”, - зазначили у МОЗ.

У відомстві також впевнені, що законопроект про скасування спеціального дозволу на заняття народною медициною також сприятиме тому, що українці не витрачатимуть кошти на лікування даремно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-