Погрози та побиття: ІМІ назвав найчастіші злочини проти журналістів за цей рік

Погрози та побиття: ІМІ назвав найчастіші злочини проти журналістів за цей рік

Інфографіка
Укрінформ
За вісім місяців 2018 року експерти ІМІ зафіксували в Україні загалом 168 випадків порушень свободи слова у 23 регіонах. Це трохи менше, ніж за аналогічний період 2017 року (173 випадки). 

Такими є результати щомісячного моніторингу Інституту масової інформації "Барометр свободи слова". 

До трійки лідерів увійшли категорії "перешкоджання журналістській діяльності", "погрози і залякування журналістів" та "побиття".

Найбільшу кількість порушень з початку року зафіксовано в категорії "перешкоджання законній професійній діяльності журналістів" – 67 випадків (це більше, ніж за аналогічний період 2017 року, коли було 57 випадків). Ця категорія посідає першу позицію від початку року.

Другу позицію посіла категорія "погрози і залякування журналістів" – 24 випадки (за аналогічний період минулого року погрози були майже на тому ж самому рівні – 22 випадки).

Третє місце посіла категорія "побиття та напади" – 22 (для порівняння, за аналогічний період 2017 року було зафіксовано 19 таких випадків).

Далі за кількістю порушень йде категорія "доступ до публічної інформації". З початку року експерти ІМІ зафіксували 12 таких випадків. За аналогічний період минулого року було зафіксовано майже вдвічі більше таких випадків – 23, і посідала ця категорія другу позицію.

Також за 8 місяців ІМІ зафіксував 12 випадків кіберзлочинів проти ЗМІ, за аналогічний період 2017 року була така сама кількість випадків.

Регіоном-лідером за кількістю порушень прав журналістів з початку року так і залишається Київ з областю (70 випадків із 168). Далі йдуть Миколаївщина (11 випадків), Дніпропетровщина та Одещина (8), Полтавщина (7 випадків). В інших регіонах зафіксовано по шість випадків, п’ять, чотири, три, два та по одному випадку.

Порушували переважно право журналістів на професію, згідно з моніторингом, приватні особи, правоохоронці, місцева влада та депутати. Ця тенденція є стійкою з минулого року.

Читайте також: ІМІ розповів про найбільш “емоційні” регіональні новини

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-