SIGMA прокоментувала підвищення зарплат українським держслужбовцям

SIGMA прокоментувала підвищення зарплат українським держслужбовцям

Звіт
Укрінформ
Україні вдалося досягти значного прогресу у деяких сферах державного управління.

Про це свідчать результати комплексної оцінки системи державного управління України, що була проведена у 2018 році програмою OECP та SIGMA із залученням представників понад 50 органів державної влади, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За останні вісім місяців в Україні відбулися вражаючі зміни, які продовжуватимуться. Ми бачимо реальний прогрес. Звичайно, це було б неможливо без лідерства Прем’єр-міністра та міністра Кабінету міністрів Саєнка, експертів та працівників міністерств”, - сказав на презентації голова Групи підтримки України в Європейській комісії Петер Вагнер.

Експерти, які здійснювали оцінку, зазначили, що у нашій державі розроблено та прийнято нове законодавство про державну службу, яке чітко окреслює сферу держслужби та сприяє її професіоналізації. Інша сфера, де вже можна спостерігати конкретні позитивні результати реформ - адміністративне судочинство.

У таких питаннях, як оплата праці державних службовців, реформа почалася, проте ситуація все ще не відповідає європейським принципам. Певного прогресу було досягнуто щодо неупередженого відбору на держслужбу, але надалі необхідно вдосконалювати як законодавство, так і практику його застосування.

У сфері надання адміністративних послуг ситуація схожа: значну кількість ініціатив реалізовано, зокрема за підтримки міжнародних донорів, проте не всі з них поки що дали бажані результати. Винятком є створення мережі центрів надання адмінпослуг.

Найбільше перешкоджає розвитку цієї сфери відсутність основного закону про адміністративні процедури, що врегулює права громадян у відносинах з державними органами. Та він вже на фінальній стадії розробки.

В організації системи органів виконавчої влади зусилля спрямовані на реструктуризацію міністерств, посилення їх спроможності до формування політики та позбавлення невластивих функцій.

Оцінка SIGMA виявила також інші ризики, пов’язані з реалізацією та координацією процесу реформ. Зокрема, у деяких сферах відповідальність розпорошена або нечітко визначена. Зокрема, це стосується політики щодо доступу до публічної інформації, хоча на практиці, як відзначили експерти, органи надактивно оприлюднюють значну кількість інформації.

“У 2017 році уряд забезпечив виконання більш ніж 70% поставлених річних завдань з реформи держуправління. Ми поступово впроваджуємо найкращі європейські практики публічного адміністрування та рухаємося до відповідності нашої системи європейським принципам. Для громадян це означає, що держава, яка надає їм послуги, стає більш ефективною та сервісною, а якість надання послуг буде тільки покращуватися. Реформа державного управління була і залишається пріоритетом для нашого уряду”, - наголосив міністр Кабінету міністрів України Олександр Саєнко.

Читайте також: Саєнко розповів, як іде реформа держуправління

За його словами, ця комплексна оцінка європейських експертів обов’язково буде врахована урядом при проведенні подальшої реформи сфери державного управління.

У червні 2018 року програма SIGMA - спільна ініціатива Європейського Союзу та OECP завершили детальну оцінку поточної ситуації у сфері державного управління в Україні. Її ініціював уряд України, тому проводили цю роботу у тісній співпраці з Секретаріатом Кабміну. Вона охоплює всі сфери держуправління відносно Стратегії реформування державного управління до 2020 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-