В Україну заборонили ввозити ще дві російські книги

В Україну заборонили ввозити ще дві російські книги

Укрінформ
Держкомтелерадіо відмовив у видачі дозволу на ввезення з Росії двох книг видавництва "Свет", оскільки у них присутні ознаки пропаганди та фальсифікується історія.

Про це повідомляє прес-служба комітету.

"Відмову надано на підставі висновку експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції. Не надано дозвіл на ввезення книги творця нових міфів про "наддержаву" Росію Бориса Баландинського "Языческие шифры русских мифов. Боги, звери, птицы...", а також видання "Велесова книга", передмову до якої у дусі імперських ідеологічних доктрин написав Олександр Асов", - ідеться в повідомленні.

Як зауважує член експертної ради Алла Ковтун, "ця передмова є типовою спробою Росії привласнити українську історію, територію, поширити шовіністичні міфи про "братську колиску" народів-братів".

Читайте також: Двох підприємців оштрафували на 37 тисяч за незаконні книжки з РФ

У Держкомтелерадіо зазначають, що станом на 5 вересня 2018 року, починаючи з 22 травня 2017 року, суб'єктам господарювання видано дозволи на ввезення 20 тис. 724 назв видавничої продукції з території держави-агресора й тимчасово окупованих територій України.

Водночас на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо та у зв'язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надано 65 відмов у видачі дозволів на ввезення 237 тис. 500 примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу. Ще 673 відмови надано внаслідок подання суб'єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-