Посольство у Тегерані прихистило українку, з якої знущався чоловік-іранець - посол

Посольство у Тегерані прихистило українку, з якої знущався чоловік-іранець - посол

Укрінформ
Українка, яка стала жертвою насильства з боку чоловіка-іранця, вже місяць живе у посольстві України в Тегерані, бо іранська сторона не дає їй дозволу на виїзд з країни.

Про це розповів у інтерв'ю Укрінформу посол України в Ірані Сергій Бурдиляк.

"Проблема, яка виникає в українок – дружин іранців, і це те, з чим ми у посольстві наразі напряму зіткнулися, пов'язана зі специфікою законодавства Ірану. Річ у тім, що іноземна громадянка при одруженні автоматично набуває громадянства Ірану. І в зв'язку з цим зараз ми маємо у посольстві такого собі Джуліана Ассанжа в особі 32-річної жінки. (Д.Ассанж – австралійський інтернет-журналіст, засновник сайту Wikileaks, який вже шість років живе у посольстві Еквадору в Великій Британії, щоб уникнути екстрадиції в Швецію). Єдиний «злочин», який скоїла наша співвітчизниця – це одруження з іранцем", - сказав дипломат.

Він розповів, що жінка вийшла заміж за іранця з канадським паспортом, який обіцяв їй золоті гори. Але реєстрація шлюбу чомусь відбулась не в канадському, а в іранському посольстві. А там ніхто не попередив українку, що, в'їжджаючи на територію Ірану, вона автоматично набуває іранського громадянства. Для жінки це означає, що вона не може виїхати за кордон без нотаріального дозволу чоловіка.

Читайте також: Українські дипломати в Ірані працюють в умовах жорсткого тиску з боку РФ – посол

За словами посла, наша землячка потрапила в сім'ю, де з неї знущалися, а закінчилося тим, що чоловік порізав їй склом руки, і вона прибігла в посольство за порятунком – ми їй потім накладали шви. Але її паспорт залишився в чоловіка.

"Ми звернулися до іранської сторони, і я б вам цього не розповідав, якби мені пішли назустріч. Я їм сказав: «Шановні, у нас є два варіанти – або ви даєте цій жінці візу, і вона тихенько повертається додому, або я про цей випадок повідомляю пресу з рекомендацією нашим жінкам до вирішення цього питання утриматися від шлюбу з іранськими громадянами, хоча два роки тому казав абсолютно протилежне»", - зазначив Бурдиляк.

Він констатував, що зараз саме іранська сторона створила непереборні умови, в результаті чого у посольстві живе жінка, яка не є дипломатичним представником, це стороння людина у закритій установі.

"Я не можу її кудись вивезти з посольства, бо це загрожує її життю. Її чоловік поводиться неадекватно – він здійснив напад на машину посла, робив спробу нападу на військового аташе посольства. Ми зателефонували в поліцію, його затримали, а через годину відпустили. Вона живе у посольстві вже місяць, і в мене є відчуття, що вона там житиме взагалі невідомо скільки! Я не хочу такого заручника, тому, власне, й ділюся цим із вами", - зазначив посол.

На його переконання, Україні треба поставити в юридичну площину право вибору громадянства жінкою, яка укладає шлюб з іранцем.

"Я вважаю, що це питання для консульських консультацій, яке нам треба порушувати", - сказав дипломат.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-