В Анкарі провели службу за жертвами Голодомору та запалили

В Анкарі провели службу за жертвами Голодомору та запалили "свічку пам'яті"

Фото
Укрінформ
В Анкарі відбулася служба Божа у пам'ять про жертви Голодомору та жалобна акція "Запали свічку пам’яті".

Поминальне богослужіння провів священнослужитель Вселенського патріархату архімандрит Харлампій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«З благословення Архієпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського Патріарха Його Всесвятості Варфоломія материнська церква знову звертається до вас, щоби розділити з вами смуток, спричинений Голодомором 1932-1933 років - одним з найбільших злодіянь ХХ-го століття», - звернувся архімандрит до присутніх.

Він наголосив, що це богослужіння, проведене спільно з місцевою українською православною громадою та представниками різних народів в Анкарі, є проявом солідарності з українцями по всій земній кулі в молитовному спомині мільйонів жертв Голодомору, які загинули внаслідок штучно організованого радянським комуністичним режимом голоду.

На богослужінні були присутні представники українською громади в Анкарі, українські та іноземні дипломати, зокрема посол Грузії в Туреччині Іраклій Коплатадзе, посол Литви Аудріус Брузга, посол Мальти Кармел Вассало, представники посольств США, Польщі, Фінляндії. Захід відвідали голова генерального центру взаємодопомоги та культури кримських тюрків Туреччини (кримськотарської діаспори Туреччини) Мукремін Шахін, президент Асоціації дружби з Україною Алі Бойдак.

В Анкарі провели службу за жертвами Голодомору / Фото: Ольга Будник, Укрінформ

Присутні також узяли участь у жалобній акції «Запали свічку пам’яті».

«З кожним роком все віддаленішою стає ця трагічна сторінка нашої історії, але біль від цього меншим не стає. Дуже символічно, що Туреччина – перша зарубіжна країна, де проводиться акція «Запали свічку пам’яті»... Сьогодні цю акцію підтримує більшість країн світу. Це означає, що правду не можна приховати. Сьогодні понад 15 світових парламентів визнали Голодомор геноцидом», - сказав посол України Андрій Сибіга, зазначивши. що це перше богослужіння українською мовою в Анкарі.

Читайте також: Патріарх Варфоломій повідомив главі РПЦ про впровадження автокефалії в Україні

Очільник українського диппредставництва в Анкарі анонсував видання турецькою мовою двох книг про Голодомор. «Маємо називати речі своїми іменами: Голодомор був геноцидом, штучно створеним голодом, що мав на меті знищення мільйонів людей. 24 листопада, в День пам’яті жертв голодоморів, ми презентуватимемо праці українського історика Станіслава Кульчицького та професора міжнародного права Володимира Василенка», - повідомив посол.

Як відомо, 1 вересня 2018 року, за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору, Україна і світ почали вшановувати загиблих під час геноциду 1932-1933 років українців. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-