Нацрада оголосила попередження NewsOne через коментар про зброю РФ

Нацрада оголосила попередження NewsOne через коментар про зброю РФ

Укрінформ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження телеканалу NewsOne (ТОВ «Новин 24 години») через коментар ведучого.

Таке рішення ухвалено на засіданні 29 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначалося, 20 грудня 2017 року до Нацради надійшов лист від Служби безпеки України з проханням перевірити можливе порушення під час трансляції 17 грудня передачі «Світова політика з Олегом Волошиним» закону «Про телебачення і радіомовлення», яким не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв'язування агресивної війни або її пропаганди та розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

Перевірка встановила, що у цій передачі, присвяченій ситуації в Сирії, було продемонстровано відеоролик, в якому показані Повітряні сили Російської Федерації та досягнення російської авіації. За оцінкою Нацради, відео було семантично нейтральним, проте слова ведучого надавали йому змістового навантаження. Волошин, зокрема, сказав: «Думаю, многие дискуссии вокруг перспектив урегулирования ситуации на Донбассе были бы здоровее и с большим рациональным зерном и осознанием, что Украина реально может, а чего Украина реально не может добиться в этой ситуации, если бы подобные кадры участия российской авиации в кампании Сирии регулярно бывали бы на украинском телевидении. Потому что это... нравится это - не нравится..., но это есть мощь».

У цьому Нацрада виявила порушення, зокрема абзацу дев'ятого частини другої статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення», згідно з якою не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду правоохоронних органів, армії, інших військових або силових формувань держави-агресора.

Читайте також: Медведчук в українській політиці: треба поставити на місце, але це важко

У свою чергу, присутній на засіданні юрист телеканалу зазначив, що в передачі немає позитивного зображення дій країни-агресора в Сирії. За його словами, це була інформаційно-аналітична програма, в якій наявний нейтральний науковий підхід до аналізу подій, що підтверджується присутністю спеціаліста зі східних конфліктів. Демонстрацію зазначеного відеоролика юрист назвав "усього лише ілюстративним моментом".

Генеральний продюсер телеканалу NewsOne Василь Голованов теж не визнав порушення, проте зауважив, що після цього випадку телепрограма «Світова політика з Олегом Волошиним» припинила виходити в ефірі ліцензіата. «Моя суб'єктивна думка: хоча це не є порушенням закону, я вважаю, що таких висловлювань в ефірі нашого телеканалу бути не може», - сказав Голованов.

Врахувавши результати перевірки та зваживши на пояснення представника телекомпанії, Нацрада визнала порушення та оголосила телеканалу NewsOne попередження, зобов'язавши протягом місяця усунути недоліки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-