Автобусам заборонять виходити в рейс без ременів безпеки для пасажирів - Омелян

Автобусам заборонять виходити в рейс без ременів безпеки для пасажирів - Омелян

Укрінформ
Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що згідно з аналізом ДТП, найбільшу небезпеку для пасажирів становлять автобуси, які переобладнані з вантажних транспортних засобів, та автобуси без ременів безпеки і тахографів.

Про це він сказав під час брифінгу 17 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Аналіз причин ДТП за участю автобусів показав, що найбільшу небезпеку для життя і здоров'я пасажирів несуть автобуси, переобладнані з вантажних транспортних засобів, та автобуси, які необладнані ременями безпеки і тахографом»,- сказав Омелян

Він додав, що переважна більшість транспортних пригод з важкими наслідками трапляються на 12-16 годині праці водія внаслідок зниження гостроти зору, швидкості реакції тощо. 

«Тому Міністерство інфраструктури розробило проект постанови Кабінету міністрів про внесення змін до правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. Проект сьогодні оприлюднено на офіційному веб-сайті міністерства. Передбачаються такі зміни - з 1 січня 2019 року забороняється використання транспортних засобів для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більш ніж 9 з місцем водія включно, які не обладнані тахографами», - сказав Омелян.

Водночас, за словами Омеляна, виключенням з цього правила будуть транспортні засоби, які використовуються для регулярних перевезень пасажирів на маршрутах, протяжність яких не перевищує 50 км та з максимально дозволеною швидкістю 40 км/год.

З січня 2020 року міністерство пропонує заборонити використання автобусів, переобладнаних з вантажних транспортних засобів, для здійснення пасажирських перевезень, окрім переобладнаних автобусів категорії М2 за конструкцією, яка передбачена виключно для перевезення сидячих пасажирів на нерегулярних маршрутах протяжністю до 80 км за наявності сертифікату відповідності колісного транспортного засобу, виданого органом сертифікації, призначеним Мінінфраструктури.

Також Омелян зазначив, що 1 січня 2021 року пропонується заборонити використання транспортних засобів для перевезення пасажирів, які не обладнані ременями безпеки, за винятком транспортних засобів, що здійснюють перевезення пасажирів на міських маршрутах.

Читайте також: Омелян сказав, чи постраждає Укрзалізниця від обмеження сполучення з РФ

Таким чином, наголосив міністр, поступове введення обмежень щодо використання переобладнаних автобусів дає можливість перевізникам поетапно змінити автобуси на маршрутах дальнього сполучення на більш комфортні та безпечні.

Як повідомляв Укрінформ, останнім часом в Україні сталася серія ДТП за участю автобусів, тому з 23 липня на території країни розпочалися комплексні превентивні заходи під умовною назвою «Перевізник». Їхньою метою є забезпечення безпеки дорожнього руху та зменшення ДТП за участю пасажирського транспорту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-