Медзаклади вдруге отримали гроші від Нацслужби здоров'я

Медзаклади вдруге отримали гроші від Нацслужби здоров'я

Укрінформ
Медичні заклади вдруге отримали оплати від Національної служби здоров‘я України.

Про це повідомляється на сайті МОЗ.

“Доходи закладів, де пацієнтам надають медичні послуги сімейні лікарі, терапевти і педіатри, зростають щомісяця зі збільшенням декларацій з пацієнтами.

15 серпня 154 комунальні і приватні медзаклади, які у червні підписали договори з Нацслужбою здоров’я, загалом отримали 253,8 млн грн за обслуговування пацієнтів у серпні. 31 медзаклад отримав суму за серпень частково, оскільки термін їхніх діючих ліцензій завершується до 31 серпня. Як тільки медзаклади отримають нові ліцензії, НСЗУ продовжить оплати за обслуговування пацієнтів. 16 серпня ще 6 закладів отримають загалом 10,9 млн грн. У НСЗУ чекають на уточнення у їхніх звітах”, - повідомляють у МОЗ.

У відомстві зазначили, що всього у серпні медзаклади отримали оплату за обслуговування майже 3,5 мільйона пацієнтів, які уклали декларації, і 4,9 мільйона людей, які зареєстровані на території обслуговування закладів.

“Зі збільшенням кількості підписаних декларацій дохід медичного закладу зростає. Наприклад, Рівненський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги у серпні отримав на 10% більше, ніж у липні”, - зазначили у МОЗ.

У МОЗ також нагадали, що закладам, які вже підписали договори, НСЗУ щомісяця оплачує надання послуг первинної медичної допомоги на підставі інформації з електронної системи охорони здоров'я. 

“Базовий тариф за обслуговування одного пацієнта, який обрав лікаря цього закладу і підписав декларацію, становить 370 грн на рік, також застосовуються вікові коефіцієнти. У 2018 році додатково за тарифом 240 гривень на рік оплачується обслуговування пацієнтів, які ще не підписали декларації, але зареєстровані на території обслуговування медзакладу. За два місяці зі старту нового механізму фінансування Нацслужба здоров’я виплатила медичним закладам понад 500 мільйонів гривень. Уже після першої виплати у багатьох медзакладах підвищилися зарплати лікарів і медсестер. Керівники закладів первинної медичної допомоги, що підписали договори з НСЗУ, тепер мають ресурси і повноваження, щоб і надалі підвищувати заробітні плати медикам. Рішення щодо політики нарахування заробітних плат має прийматися спільно у колективі медичного закладу”, - поінформували у МОЗ.

Читайте також: Декларації з лікарями: Супрун розповіла про гарні показники на Донеччині

За словами голови НСЗУ Олега Петренка, нова система фінансування охорони здоров’я мотивує лікарів та керівників медичних закладів турбуватися про своїх пацієнтів, покращувати якість послуг та сервіс. 

“За задоволеними пацієнтами до закладу приходять гроші, якими головний лікар чи адміністратор клініки розпоряджається як незалежний управлінець, мотивуючи персонал і розвиваючи заклад», — сказав Петренко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-