МОЗ: Благодійні внески у лікарнях - необов'язкові

МОЗ: Благодійні внески у лікарнях - необов'язкові

Укрінформ
Благодійні внески в лікарнях вносяться виключно на добровільній основі і не можуть бути обов'язковими. Також медзаклади мають звітувати про зібрані благодійні кошти та напрямки їх витрат.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства охорони здоров'я.

"Ніхто не може заборонити благодійність - кожна людина може добровільно і на власний розсуд жертвувати свої кошти чи майно. Ключове: благодійність - це жест доброї волі, а вимагання грошей під прикриттям "благодійних" внесків є прямим порушенням закону (п. 2 ч.1 ст. 1 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). Ні за яких обставин благодійні внески не можуть бути обов'язковими для сплати, а будь-які примусові збори коштів - неприпустиме явище в медзакладах. Невиконання цих вимог тягне за собою адміністративну відповідальність", - йдеться у повідомленні.

У МОЗ наголосили, що у випадку, коли у пацієнта вимагають сплатити благодійний внесок, необхідно звернутися зі скаргою до головного лікаря, органу управління закладом - департаменту чи управління охорони здоров'я в області; правоохоронних органів.

Читайте також: МОЗ закликає Рахункову палату пильніше придивитися до Інституту серця

У відомстві також нагадали, що МОЗ України зобов'язав заклади охорони здоров'я звітувати про зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб. З 1 січня 2018 року медзаклади повинні щоквартально інформувати про зібрані кошти та напрями їх використання: на території медзакладу у загальнодоступному місці, наприклад, на дошці оголошень; на веб-сайті медзакладу, якщо такий є; на веб-сайті обласного департаменту чи управління охорони здоров'я.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-