Медреформа: Гройсман пропонує створити коаліцію проти брудних рук і схем

Медреформа: Гройсман пропонує створити коаліцію проти брудних рук і схем

Укрінформ
Зміна підходів до вирішення багатьох питань у системі охорони здоров'я дозволила зламати багато корупційних схем, які раніше формувалися на закупівлях ліків та вакцин.

Про це заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє Урядовий портал.

«Але я не хочу мати до цього відношення. Треба формувати коаліцію проти брудних рук і брудних схем. Звертаюся до громадськості - не закривайте очі на корупцію, не мовчіть», - сказав Гройсман.

Водночас він зазначив, що результати медичної реформи побачити миттєво неможливо, але вона рухається. «Вже понад 12 млн людей уклали договори на первинці зі своїм лікарем. І до цих лікарів вже є вимоги, календар оглядів. Це нова система, нова якість послуг. І за кожного з пацієнтів держава заплатить кошти лікарям. Якість послуги проконтролює створена Національна служба здоров'я», - додав глава уряду.

Прем'єр-міністр наголосив, що перелік послуг на первинній ланці так само затверджений, і всі процедури унормовані. Нормально працює і система забезпечення ліками. Йдеться, передусім, про урядову програму «Доступні ліки», яка стартувала у квітні минулого року. Зараз по ній відшкодовано вже понад 21 млн рецептів.

«Раніше люди не могли дозволити собі купувати ліки, помирали від нестачі препаратів. А сьогодні фіксуємо зменшення смертності. Зверніть увагу, що сьогодні в Україні є повний набір вакцин для щеплень! Звідки з'являються епідемії? З недолугості керівників, які 5-10 років тому з різних причин допустили нестачу препаратів і збій календаря щеплень. Вирівнюємо ситуацію», - сказав Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2018 року в Україні стартувала кампанія із підписання договорів з лікарями первинної ланки. Понад 13,6 млн пацієнтів вже підписали декларації і мають гарантії на послуги. Кількість закладів, які підписали договори з Національною службою здоров'я, яка контролюватиме якість, перевищує 160. Причому в їх числі є приватні заклади.

Читайте також: Мінрегіон затвердив проекти будівництва перших 310 сільських амбулаторій

Україна запровадила закупівлю препаратів через міжнародні організації вже понад рік тому. Ціни, за якими поставляються препарати, по деяких позиціях в рази нижчі - через відчутність посередників.

Програма «Доступні ліки», яка розпочалася у квітні минулого року і цього року активно Доступні

продовжується, нараховує вже 261 «програмний» препарат, які розповсюджуються безплатно або з невеликою доплатою. В програмі залучена кожна третя аптека в країні. Загальний бюджет, виділений на програму, сягає 1 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-