У Міноборони визначилися, коли підвищать зарплати військовим

У Міноборони визначилися, коли підвищать зарплати військовим

Укрінформ
Міністр оборони направив лист Прем'єр-міністру Володимиру Гройсману про виділення додаткового фінансування з бюджету у сумі 4,5 млрд грн на підвищення грошового забезпечення військових.

Про це повідомляється на офіційній сторінці міністерства у Twitter.

"Міністерством оборони прийнято рішення щодо підвищення грошового забезпечення військових з 1 жовтня 2018 року", - сказано у дописі.

У листі зазначається, що недостатній рівень грошового забезпечення є основною причиною звільнення з лав Збройних Сил України після закінчення контракту (36% опитуваних).

За даними міністерства, всього з січня по червень звільнилося 11 тисяч офіцерів та контрактників, що мали військовий досвід, ще 18 тисяч мають звільнитися до кінця 2018 року.

В листі обгрунтовується: "На початку 2016 року мінімальне грошове забезпечення військових становило 7 тис. грн. На той час це була досить значна сума, яка становила близько 5 розмірів мінімальної заробітної плати та майже 1,6 розміру середньої зарплати по країні. Після підвищення соціальних стандартів з 1 січня 2017 року, відповідні співвідношення становили 2,2 та 0,89 раза, що призвело до погіршення матеріального стану військовослужбовців. Це спровокувало відтік військовослужбовців – підготовлених фахівців, на підготовку яких вже були витрачені великі кошти".

Читайте також: Снаряди 152 калібру для артсистем "Гіацинт" пройшли успішне випробування - Порошенко

Нині грошове забезпечення військовослужбовця першого року служби становить 7,5 тис. грн при середній зарплаті по країні 8,7 тис. грн.

Тому з метою збереження кадрового потенціалу та залучення на військову службу в Міністерстві оборони опрацьовується питання щодо збільшення з 1 жовтня 2018 року мінімального грошового забезпечення: рядовому складу – до 9 тис. грн.; офіцерському складу – до 15,3 тис. грн.

"За таких умов, для виплати грошового забезпечення у другому півріччі 2018 року потрібен додатковий фінансовий ресурс у сумі 4,5 млрд грн, що необхідно врахувати під час доопрацювання показників видатків держбюджету на 2018 рік", - сказано у зверненні до Прем'єр-міністра.

Крім того, міністрерством підготовлено ще одне рішення – Планом управління і розвитку Збройних Сил України передбачено у 2019 році підняти базовий рівень грошового забезпечення до рівня: військовослужбовець за контрактом першого року служби у військовому званні «солдат», на посаді з другим тарифним розрядом – 15 тисяч гривень; підвищення рівня грошового забезпечення всіх інших військовослужбовців буде здійснене пропорційно, у залежності від військового звання, займаної посади, вислуги років тощо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-