В “ДНР” журналіста Асєєва хочуть посадити на 20 років — Репортери без кордонів

В “ДНР” журналіста Асєєва хочуть посадити на 20 років — Репортери без кордонів

Укрінформ
Міжнародна організація "Репортери без кордонів" повторила вимогу про звільнення українського журналіста Станіслава Асєєва, якого незаконно утримують бойовики терористичної організації "ДНР" в Донецьку.

Про це заявив голова підрозділу "Репортерів без кордонів" у Східній Європі та Центральній Азії Йоганн Бір, повідомляється на сайті організації.

"Короткі повідомлення щодо Станіслава Асєєва, які до нас доходять, все більше турбують. Здається, що сепаратисти мають намір переслідувати цього журналіста, який наважився кинути виклик їхній інформаційній блокаді та повідомити решті країни про те, що відбувається в Донецьку. Ми закликаємо всі сторони подвоїти зусилля, щоб домогтися його швидкого звільнення", - сказав він.

Як зазначає міжнародна організація, бойовики хочуть засудити Асєєва, який вже більше року утримується на непідконтрольній Україні території, за обвинуваченнями у шпигунстві. За так званими місцевими законами "ДНР", йому загрожує 20 років тюремного ув'язнення або навіть смертна кара, якщо "злочин" був скоєний під час війни.

Читайте також: Бойовики шантажують журналіста Асєєва арештом матері - екс-депутат

Як повідомляв Укрінформ, зв'язок з донецьким блогером і автором проекту Радіо Свобода "Радіо Донбас. Реалії" Станіславом Асєєвим, відомим під псевдонімом Станіслав Васін, зник 2 червня 2017 року.

Бойовики більше місяця відмовлялися повідомити, де перебуває Асєєв. У липні 2017 року представники угруповання "ДНР" підтвердили утримання в заручниках Асєєва і дозволили йому зустрітися з матір'ю

Як повідомив у липні цього року колишній депутат Верховної Ради Єгор Фірсов, особисто знайомий з Асєєвим, повідомив, що бойовики "ДНР", які незаконно утримують журналіста в Донецьку, намагаються представити його "шпигуном" і шантажують можливим затриманням матері. Зокрема, як зазначив Фірсов, терористи нібито знайшли щоденник Асєєва і публікують з нього окремі розділи. За даними політика, мета бойовиків - переконати всіх, що Асєєв не журналіст, а шпигун. Водночас Фірсов повідомив, що справжній щоденник Асєєва знаходиться у нього.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-