У школах створять інклюзивні групи подовженого дня - МОН

У школах створять інклюзивні групи подовженого дня - МОН

2100
Укрінформ
МОН підготувало новий порядок створення груп подовженого дня у школах, який передбачає комфортніші умови для дітей, враховує особливості сільських та гірських місцевостей, а також уперше надає можливість відкривати інклюзивні групи.

Відповідний документ наразі перебуває на реєстрації в Мінюсті, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Раніше затвердження порядку створення груп подовженого дня у школах було виключною компетенцією уряду. Однак новий Закон «Про освіту», ухвалений восени минулого року, закріпив це повноваження за МОН. Тому наш директорат дошкільної та шкільної освіти підготував порядок, який відповідав би вимогам часу та враховував потреби як усіх дітей, так і закладів освіти. Документ уже затверджений наказом МОН та очікує на юстування. Але щоб він міг запрацювати, нам потрібно було скасувати старе Положення про групу продовженого дня. Відповідне рішення уряд ухвалив 18 липня», - пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Зазначається, що Кабінет міністрів визнав такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 5 жовтня 2009 р. № 1121 «Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу».

Читайте також: У Мінрегіоні розповіли про плани щодо створення сучасних закладів для дітей

Новий Порядок, створений МОН, передбачає можливість створення інклюзивних та/або спеціальних груп подовженого дня. Визначено особливості процедури їх відкриття, наповнюваності та організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами.

Поінформовано, що групи подовженого дня, як і основне навчання, мають формувати в учнів ключові компетентності, а також забезпечувати виконання індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Крім того, скасоване Положення допускало комплектування груп у межах щонайменше 4-х вікових категорій (наприклад, з учнів 2-5 класів), а тепер різниця у віці учнів з однієї групи не має перевищувати двох вікових груп (приміром, з учнів 2-3 класів). Це дозволить забезпечити комфортніші умови для дітей з урахуванням їх індивідуальних психологічних відмінностей та фізичного розвитку.

Водночас заклади, що знаходяться в сільській та/або гірській місцевості, як і раніше, зможуть утворювати групи подовженого дня для учнів різного віку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-