Вступна кампанія в заклади профтехосвіти триває до 1 вересня - МОН

Вступна кампанія в заклади профтехосвіти триває до 1 вересня - МОН

Укрінформ
Наразі в Україні триває вступна кампанія не тільки до вишів, а й до закладів професійної освіти. Вона проходитиме до 1 вересня, однак заклади ПТО самостійно визначають конкретні терміни прийому вступників.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

"Вступна кампанія до закладів профосвіти не має чітко визначених термінів - вони самостійно оголошують конкурс, визначають дати вступних випробувань, формують списки рекомендованих до зарахування. Зважаючи на комплектацію груп, заклади продовжують або завершують набір учнів, проте прийом документів має закінчитися до початку занять - до 1 вересня 2018 року", - зазначила генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

Визначати рівень знань претендентів на вступ заклад може за допомогою різних критеріїв. Серед них - співбесіда, рейтинг за середнім балом свідоцтва або атестата про освіту, вступні випробування тощо. Традиційно Умовами вступу визначений перелік тих, хто має право першочергового зарахування або поза конкурсом, надавши підтвердження на право пільгового вступу.

Читайте також: ЗНО у магістратуру з права здають 18 тисяч вступників

Цього року для навчання на бюджет в заклади профтехосвіти пропонується близько 100 тис місць. Торік професійну освіту за кошти регіонального та державного замовлення почали здобувати 101 тис. учнів. Також учні забезпечуються стипендіями та гуртожитками. Під час навчання учні можуть розраховувати на оплату виробничої практики, що проходить на підприємствах.

За даними МОН, найпопулярнішими професіями серед вступників є перукар, кухар, кондитер, водій або слюсар з ремонту автотранспорту, штукатур, плиточник.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-