Нацрада довела у суді, що NewsOne показав фейковий сюжет

Нацрада довела у суді, що NewsOne показав фейковий сюжет

3097
Ukrinform
Нацрада з питань телебачення і радіо довела у суді, що телеканал NewsOne транслював 26 вересня 2017 року у своєму ефірі фейковий сюжет про засідання Комітету з фінансових питань Конгресу США щодо корупції у Нацбанку України.

Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський на своїй сторінці у Facebook.

"Маємо перший кейс щодо "фейкньюс". Національна рада довела у суді, що сюжет телеканалу NewsOne про засідання Комітету з фінансових питань Конгресу США щодо корупції у Нацбанку України, що транслювався в ефірі 26 вересня, був фейковим", - написав він.

Костинський нагадав, що учасником цього фейкового сюжету на телеканалі був Сергій Тарута, який потім написав у Facebook, що виступав з промовою на Комітеті з фінансових питань Конгресу США щодо корупції у НБУ.

Американському ж виданню The Weekly Standard, за словами Костинського, вдалося з'ясувати, що насправді жодних слухань в Конгресі з цього приводу не було.

"Отже, попередження NewsOne за трансляцію в своєму ефірі необ'єктивної, фейкової інформації залишається в силі", - констатував член Нацради. При цьому він вважає, що в даному випадку покаранням для телеканалу за фейковий сюжет мало б бути не попередження, а штраф, а тому чинне законодавство, на його думку, в цьому питанні потребує суттєвих змін.

Він висловив переконання, що завдяки цьому прецеденту в умовах чинного законодавства боротьба з фейками на телебаченні і радіо може стати одним з ключових напрямків роботи Національної ради.

Читайте також: YouTube виділить $25 мільйонів на боротьбу з фейками

Як повідомлялося, 21 грудня 2017 року телеканал NewsOne отримав попередження Нацради за поширення необ’єктивної інформації, а саме – фейкового повідомлення про начебто слухання комітету з фінансових питань Конгресу США щодо корупції в Національному банку України. Про те, що NewsOne поширив фейк, першим повідомило американське видання The Weekly Standard.

Телеканал оскаржив санкцію Нацради в суді. У позові канал вказав, що позапланова перевірка була призначена і проведена Нацрадою незаконно, складений за її результатами акт містить положення, що не відповідають законодавству, а отже, рішення Нацради з результатами перевірки теж суперечить законодавству і порушує права, свободи та інтереси каналу.

Однак NewsOne програв справу в першій інстанції, а тепер і в апеляційному суді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-