Рада посилила відповідальність за несплату аліментів

Рада посилила відповідальність за несплату аліментів

Фото
9249
Ukrinform
ВР ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання.

За відповідний законопроект № 8296 в цілому проголосували  230 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, метою закону є створення економічних передумов для подальшого вдосконалення механізму забезпечення конституційного права дітей на достатній життєвий рівень та покращення матеріального забезпечення дітей у випадках, якщо батьки не дійшли згоди щодо способу утримання дітей і такий спосіб утримання дітей вирішується судом.

Засідання Верховної Ради України / Фото: Тарасов Володимир. Укрінформ

“Недопущення відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників, запровадження автоматизованого арешту коштів боржника аліментів дозволить створити економічні передумови для погашення заборгованості по сплаті аліментів на утримання дитини та поліпшить матеріальне становище дітей, на яких стягуються аліменти”, - переконані автори документа.

Ухвалений нормативно-правовий акт, зокрема, удосконалює положення деяких законодавчих актів з метою недопущення відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників, зокрема, за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці.

Читайте також: З початку року в Києві вже стягнули 114 мільйонів аліментів

Крім того, законом встановлюється можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю чи важкохвора дитина, самостійно вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою її лікування, навчання, а також відпочинку за наявності заборгованості другого з батьків зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці. При цьому відповідна згода другого з батьків не потребуватиметься у разі виїзду дитини за межі України разом з тим із батьків, з ким вона проживає за рішенням суду, на строк до одного місяця.

Законом також посилюється відповідальність за несплату аліментів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-