Розенко розповів, кому першими планують підвищувати пенсію

Розенко розповів, кому першими планують підвищувати пенсію

Укрінформ
Чорнобильці та люди з великим трудовим стажем але малою заробітною платою будуть першими у "черзі" на підвищення пенсії.

Про це в ефірі "5-го каналу" розповів віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

"Найбільш гостре сьогодні питання для "чорнобильців" і треба враховувати одну з головних проблем пенсійної реформи, що дуже малу надбавку до пенсії отримали люди з великим трудовим стажем 35-45 років, але малою заробітною платою… Ми працюємо і Президент звертався до уряду, і глава уряду це обіцяв, що все-таки питання великого строкового стажу і маленької зарплати мають бути перераховані. І я знаю, що Мінсоцполітики зараз готує відповідні розрахунки і пропозиції і, на мій погляд, це питання дуже болісне. Але не наша влада винна в тому, що люди тоді отримували мінімальну зарплату. Але ми не можемо пройти повз цю проблему і все-таки треба це питання врахувати і зробити для цих людей якусь окрему програму", – сказав Розенко.

Читайте також: За пенсії на окупованій території відповідає фактична «влада» - Мінсоцполітики

Він також додав, що все залежить від наявності ресурсу.

"Якщо це більший ресурс – буде один варіант, якщо менший – то інший" – сказав віце-прем'єр.

На запитання ведучого, чи з'явиться все-таки додатковий ресурс на підняття пенсій, Розенко відповів: "Думаю, що так. Ми бачимо позитивну динаміку надходжень до Пенсійного фонду. Ми отримали 3 млрд додатково у Пенсійний фонд порівняно з тим, що планували. Теж буде багато залежати від того, чи вдасться підвищити мінімальну зарплату до 4200 грн".

Читайте також: Рева розповів, коли можна очікувати на підвищення мінімалки

За словами віце-прем'єра, це дасть ще додатковий ресурс до Пенсійного фонду.

"І от акумулювавши всі ці ресурси, я сподіваюся, що наприкінці року ми будемо мати достатньо грошових надходжень до Пенсійного фонду України, щоб без інфляції, без збільшення дефіциту в Пенсійному фонді все-таки зробити якісь додаткові пенсійні програми", - переконаний Розенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-