Рева розповів, коли можна очікувати на підвищення мінімалки

Рева розповів, коли можна очікувати на підвищення мінімалки

Укрінформ
У бюджеті поки немає коштів для підвищення мінімальної зарплати, і чи зможе уряд знайти їх, стане зрозуміло на початку липня цього року.

Про це повідомив в ефірі Радіо Свобода міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За його словами, підвищення можливе за умови перевиконання доходів бюджету.

"У першому кварталі було недовиконання бюджету майже на 6 мільярдів. У травні практично вийшли "в нуль". За підсумками червня - ми зараз дивимося. Можна буде сказати тільки на початку липня", - заявив Рева.

Читайте також: США закликали Україну виконати вимоги МВФ у процесі реформ

Він пояснив, що підвищення мінімалки вимагає додаткових перерахувань коштів із державного бюджету до місцевих. На думку міністра, є кілька варіантів, де знайти необхідні гроші, - митниця і тіньова зайнятість.

"Треба збільшувати дохідну частину бюджету. Зараз ви бачите, які заходи вживаються щодо контрабанди на митниці. Протягом літа ми приймемо серйозні заходи щодо "тіньової" зайнятості, щодо тих "рабовласників", які не хочуть реєструвати людей", - зазначив Андрій Рева.

Читайте також: Депутати задекларували боргів на 1,5 мільярда

Він додав, що також треба буде попрацювати з місцевими органами влади щодо «справедливого перерозподілу доходів від податку на доходи фізичних осіб», щоб при підвищенні мінімальної зарплати уряду не довелося збільшувати фінансування місцевих бюджетів.

Нагадаємо: з 1 січня 2018 року мінімальна зарплата в Україні становить 3723 гривні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-