27 червня: народний календар і астровісник

27 червня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Мефодія; Місяць уповні і якою буде погода наступні сім тижнів.

Сьогодні святителя Мефодія, патріарха Константинопольського – великого поборника християнської віри і захисника ікон. Мефодій жив у ІХ столітті. Народився в заможній родині на Сицилії, рано залишив батьківську домівку й став ченцем. Святий пережив чотирьох імператорів, які були іконоборцями. За правління одного з них – імператора Феофіла – Мефодія було кинуто до глибокої ями, де він провів довгих сім років. До того його піддали тортурам, пошкодивши нижню щелепу – святий майже не міг їсти, лише пив воду. Але коли до влади прийшла блаженна цариця Феодора (вона була співправителькою при малолітньому імператорі Михаїлі ІІІ), Святого Мефодія було звільнено. Тоді ж у Константинополі було скликано Помісний Собор під головуванням Мефодія, на якому було поновлено шанування ікон та встановлено святкування перемоги Православ’я, яке здійснюють у першу неділю Великого посту і донині.

Дощовий день на Мефодія обіцяє сім тижнів негоди. Також цього дня освячували новий одяг, аби він захищав власника від лихого ока і різних болячок. Святому Мефодію молилися від сильного зубного болю і різних хворобах ротової порожнини.

З іменинами вітайте Володимира, Миколу, Олександра, Павла, Мстислава, Георгія.

Сьогодні 15-ий місячний день – Місяць уповні. Символ дня – вогняний змій. День доволі складний і неоднозначний. З одного боку є шанс сказати «все пропало», а з іншого, якщо роздивитись по сторонах, подумати, потерти носа, то можна дійти логічного висновку, що «могло б бути й гірше». Отже, «слава Богу за все», як казав Іоанн Златоуст, помираючи у вигнанні і в опалі. Емоції, подібно язикам полум’я, намагатимуться вириватися з вас. Ви відчуватимете себе то вогнедихаючим драконом, то звичайною українською піччю, в якій забули черінь прикрити. У будь-якому випадку, намагайтеся «не обсмалити» когось, бо така буча підійметься, що мало не здасться. Але пар випустіть – порахуйте до десяти (двадцяти, тридцяти і т.д.), вийдіть на вулицю і прогуляйтесь. Або просто згадайте щось приємне і веселе. Ця доба закладає енергетичні підвалини на решту місяця.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1929 році: +7,8; а найтеплішим у 1961 – +32,7.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-