Супрун розвінчала міф про "хворобу" гомосексуальності

Супрун розвінчала міф про "хворобу" гомосексуальності

Відео
2934
Ukrinform
В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розвінчила міф, давно спростований наукою, що гомосексуальність - це хвороба.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"В першій половині 20-го століття гомосексуальність вважалася психічним розладом, який лікували. Часто дуже жорстокими та принизливими методами, як то електрична шокова терапія та примусові побачення з жінками. Зайве говорити, що це виявилися абсолютно неефективними", - зауважує Супрун.

За її словами, у другій половині минулого століття науковці провели низку досліджень і дійшли висновку, що гомосексуальність не є хворобою. Гомосексуальна поведінка зустрічається у 1500 видів тварин - від комах до ссавців, а сексуальна орієнтація людини формується не через її спосіб життя, оточення чи характер, а ще до її народження.

У 1992 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно викреслила гомосексуальність з міжнародної класифікації хвороб (МКХ-10), повідомляє урядовець.

Читайте також: МОЗ хоче скасувати щорічні медогляди держслужбовців

"Не дозволяймо стереотипам формувати нашу думку там, де все пояснює наука", - закликає Супрун і радить бажаючим дізнатися про передумови виникнення гомосексуальності подивитися відео від анімаційної студії NEED.

"Воно не дає всі відповіді. Більше того, науковці досі досліджують природу гомосексуальності. Проте дозволяє мислити ширше. Зокрема усвідомити те, що соціум не може вплинути на сексуальну орієнтацію. Проте він точно може визначити, чи забезпечувати людям права і можливості незалежно від неї", - коментує вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-