Питання Служби судової охорони досі не вирішене - голова ВРП

Питання Служби судової охорони досі не вирішене - голова ВРП

2732
Ukrinform
Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк констатує, що питання створення Служби судової охорони досі не вирішене.

Про це він заявив під час виступу на VІ міжнародному судово-правовому форумі, що транслювався на сторінці ВРП у Facebook

«Що стосується питання судової охорони - це болюче і досить складне питання. Болюче тому, що воно на сьогоднішній день не вирішене, а складне тому, що для того, щоб запрацювала судова охорона таким чином, щоб вона дійсно була судовою охороною, дуже багато потрібно чинників. Ми побачили, що того регулювання, яке є в законодавстві, не достатньо для того, щоб створити відповідний орган з відповідними повноваженнями», - зазначив Бенедисюк.

За його словами, для того, щоб Служба судової охорона була відповідним чином укомплектована та професійно підготовлена для співпраці з судом, «потрібно зробити дуже багато, а не лише виділити ті кошти, які в бюджеті було виділено». 

«Тому на сьогодні, наскільки мені відомо, є відповідні пропозиції змін до закону «Про судоустрій і статус суддів» у цій частині, де буде більш чітко регламентовано повноваження, статус цих працівників, і я думаю, що після того ми також внесемо зміни до положення про судову охорону, яке ми прийняли, і далі цей процес піде більш ефективно», - додав голова ВРП.

Читайте також: Більше 500 суддів поскаржилися ВРП на втручання у їхню діяльність

Як повідомлялося, відповідно до закону «Про судоустрій та статус суддів», громадський порядок у суді має забезпечувати Служба судової охорони. Ця Служба мала запрацювати вже з початку 2018 року.

Нині охорону судових установ здійснюють співробітники Національної поліції та військовослужбовці Нацгвардії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-