Більше 500 суддів поскаржилися ВРП на втручання у їхню діяльність

Більше 500 суддів поскаржилися ВРП на втручання у їхню діяльність

1314
Ukrinform
Нині в реєстрі повідомлень суддів про втручання в діяльність нараховується понад 500 звернень.

Про це заявив голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк під час VІ Міжнародного судово-правового форуму, що транслювався на сторінці ВРП у Facebook

«На сьогоднішній день з моменту, як запрацював на сайті ВРП реєстр (реєстр повідомлень суддів про втручання в діяльність - ред.), є більше 500 звернень суддів щодо втручання у їхню діяльність», -  зазначив Бенедисюк.

Водночас він зауважив, що велика частина рішень, які винесені ВРП, якраз констатують, що дійсно такі втручання у діяльність судді і тиск на них відбуваються.

«Це безпосередній тиск в залі судового засідання, намагання порушити кримінальні провадження щодо суддів як до того, як винесли рішення, так і після того, як винесене рішення», - повідомив голова ВРП.

Читайте також: ВРП погодила арешт дніпровського судді, підозрюваного у вимаганні

Він висловив стурбованість, що кількість звернень суддів про втручання у їхню діяльність не зменшується. 

«Як мені здається, припинити цей вал втручань можна саме таким способом, щоб належним чином розглянути, розслідувати і відправити справи до суду. Бо безкарність якраз і породжує наступні факти і породжує уяву в певних осіб, що вони можуть таким чином вплинути на судове рішення. І більш того, вони навіть впливають, тому що судді за певних обставин змушені собі брати самовідвід, за певних обставин перерозподіляються справи, і вони не розглядаються в певний строк. І це якраз свідчить про те, що такі факти мають бути якнайшвидше розслідувані та відправлені до суду», - вважає Бенедисюк.

При цьому, зауважив він, на думку членів ВРП, прокуратура «не досить активно» розслідує такі злочини щодо суддів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-