СБУ зібрала дані про катування майже 500 українців в ОРДЛО

СБУ зібрала дані про катування майже 500 українців в ОРДЛО

1172
Ukrinform
Служба безпеки вкотре спростувала повідомлення про існування так званих таємних в’язниць СБУ. Водночас у спецслужбі заявляють, що зібрали свідчення про катування майже 500 українців на окупованих територіях Донбасу.

Про це СБУ повідомляє у вівторок у своєму Facebook.

"Служба безпеки України в черговий раз спростовує недостовірні повідомлення щодо існування так званих таємних в’язниць СБУ. Наголошуємо, що Служба діє виключно в рамках чинного законодавства, всі процесуальні дії із затриманими відбуваються відповідно до норм КПК, що підтверджується результатами інспектувань представників міжнародних інституцій із захисту прав людини", - йдеться у повідомленні.

Водночас СБУ поінформувала, що зібрала документальні свідчення про майже 500 українських громадян та колишніх заручників в ОРДЛО, що стосуються конкретних фактів фізичних катувань і психологічних знущань під час перебування у заручниках.

"Закликаємо всі правозахисні організації надати допомогу колишнім заручникам російських терористичних угруповань у підготовці відповідних звернень до ЄСПЛ", - зазначили в СБУ.

Читайте також: Спецдоповідач ООН відвідав чотирьох заручників в окупованій Макіївці

Як повідомлялося, в оприлюдненому 11 червня звіті правозахисна організація "Харківська правозахисна група" заявила, що Служба безпеки України насильно утримує людей для обміну на військових і цивільних, які перебувають у полоні угруповань "ДНР" і "ЛНР". Як стверджує правозахисна організація, СБУ нібито формує "обмінний фонд": шукає людей, які причетні до скоєння злочинів, пов’язаних із сепаратизмом, державною зрадою, тероризмом й інших, які є в підслідності СБУ, затримує їх і пропонує обмін на заручників в ОРДЛО замість кримінального переслідування і великих строків покарання. Затримані, як правило, погоджуються на обмін. Після цього, за даними правозахисників, цих людей нібито вивозять у невідомі місця попереднього ув’язнення СБУ, яких за законом у Служби безпеки бути не може. Там затриманих, як стверджують правозахисники, нібито "тримають до обміну без будь-якої комунікації із зовнішнім світом".

Раніше про "таємні в'язниці" українських спецслужб, а також неправомірні утримання людей з боку правоохоронних органів в Україні заявляли міжнародні правозахисні організації Amnesty International і Human Rights Watch. Зі свого боку, СБУ неодноразово заперечувала наявність таємних тюрем.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-