У Freedom House пояснили активізацію ультраправих в Україні

У Freedom House пояснили активізацію ультраправих в Україні

772
Ukrinform
Активізація протиправних насильницьких екстремістських дій пояснюється почасти передвиборчою обстановкою в Україні та відчуттям того, що ультраправі сили втрачають можливість впливати на процеси в державі демократичним шляхом.

Про це в коментарі Укрінформу сказав автор аналітичного огляду міжнародної правозахисної організації Freedom House «Чи загрожує ультраправий екстремізм українській демократії?», експерт у тематиці правих груп в Україні та Росії В'ячеслав Ліхачов.

«Констатуючи негативну динаміку протиправних насильницьких екстремістських дій, можна допускати різні інтерпретації того, чому це відбувається. На мій погляд, почасти це відбувається тому, що Україна вступила в передвиборчий період, і ультраправим необхідно якось проявити себе. Крім того, у них дуже вузьке електоральне поле, на якому – дуже сильна внутрішня конкуренція. І у випадку можливого об'єднання трьох основних ультраправих сил - «Свобода», «Правий сектор» і «Національний корпус» - в один блок йдеться про конкуренцію за місця в списку. У разі ж окремого походу на вибори основних ультранаціоналістичних сил, їм необхідно максимально відвоювати прихильників, грубо кажучи, від схожих партій. І на цьому полі їм, звичайно, треба бути більш активними, більш агресивними, більш політичними для ЗМІ, ніж їхні противники. Тому я вважаю, що почасти це пояснюється передвиборчою обстановкою, а почасти - деяким відчуттям того, що вони втрачають можливість впливати на процеси демократичним шляхом», - зазначив Ліхачов.

За його словами, вони втрачають шанси «на бодай якесь значне представництво у парламенті, і це змушує їх шукати інші тактики щодо нав'язування суспільству свого порядку денного».

Водночас експерт виключає, що активна діяльність ультраправих сил обов'язково керується Кремлем.

«Я не прихильник конспірології. Я не вважаю, що їх хтось скеровує і всі вони є свідомими агентами Кремля на зарплаті. Стосовно ромів, відверто кажучи, останніх три роки я чекав, коли вони «намацають» цю тему, тому що це одна з небагатьох тем, на яких насильницькими діями реально можна «зрубити» дешеву популярність у населення. І після того, як С14 першими «намацали» це, було досить очевидним, що інші почнуть їх наслідувати», - пояснив Ліхачов.

Як повідомляв Укрінформ, 22 квітня члени націоналістичної організації С14 розібрали та спалили табір ромів, розташований на Лисій горі у Києві.

Читайте також: У поліції спростували затримання координатора С14

25 квітня у мережі Інтернет з'явилося відео неправомірних дій невідомих осіб щодо громадян, які перебували в урочищі «Лиса гора».

Опубліковане відео стало підставою для негайного внесення відомостей у Журнал єдиного обліку заяв та повідомлень Голосіївського управління поліції м. Києва.

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження після публікації відео нападу на табір ромів в урочищі «Лиса гора».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-