Для обвинувачення Труханова зібрали достатньо доказів - САП

Для обвинувачення Труханова зібрали достатньо доказів - САП

838
Ukrinform
Працівники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зібрали достатньо доказів для обвинувачення  міського голови  Одеси Геннадія Труханова, службовців Одеської міської ради та інших.

Про це САП повідомляє у Facebook

"30.05.2018 прокурорами САП прийнято рішення про достатність зібраних доказів для складання обвинувального акта у кримінальному провадженні за підозрою Одеського міського голови, службовців Одеської міської ради та інших осіб у заволодінні коштами міського бюджету в особливо великих розмірах внаслідок придбання за завідомо завищеною ціною приміщень колишнього заводу "Краян" в м. Одесі", - йдеться у повідомленні.

У ході слідства встановлено, що методика проведення оцінки  будівель, яка була вказана у звіті про оцінку, замовленому керівником ТОВ "Девелопмент Еліт" як продавцем,  була поставлена під сумнів одним із департаментів Одеської міської ради, у зв’язку з чим проект рішення про придбання приміщення за ціною 185 млн грн було завізовано "із зауваженнями", які викладені окремим документом.

У САП стверджують, що  задля схвалення депутатами проекту рішення, Одеський міський голова та його заступник на погоджувальній раді та на позачерговій сесії міської ради повідомили депутатам завідомо неправдиву інформацію  про прийняття за результатами майбутнього голосування рішення лише на надання згоди на купівлю приміщення, а не про його купівлю за конкретною ціною. Крім того, надали неправдиві дані про готовність приміщення до використання та наявність у ньому ремонту типу "економ", про створення саме у запропонованому до продажу приміщенні центру надання соціальних послуг у форматі "Прозорий офіс" відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 № 578-р, і відповідно співфінансування витрат на його ремонт і облаштування за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

"Обгрунтування необхідності прийняття рішення про придбання приміщення також стосувалось начебто і реалізацією проекту "Європейська мерія", якого насправді не існувало", - йдеться у повідомленні.

САП зазначає, що у підсумку приміщення таки було придбано саме за 185 млн грн (за вдвічі вищою ціною, встановленою в ході розслідування), проте предмет злочину – кошти в сумі 185 млн грн були вчасно арештовані судом за клопотаннями антикорупційних органів.

"За дорученням прокурора детективами Національного антикорупційного бюро України 31.05.2018 вісьмом підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали досудового розслідування для ознайомлення", - повідомляють у САП.

Читайте також: НАБУ обшукало квартиру цивільної дружини Труханова

Як повідомляв Укрінформ, 13 лютого детективи НАБУ і прокурори САП оголосили підозру чотирьом посадовцям мерії Одеси, у тому числі чинному меру, ще трьох людей затримали. За версією НАБУ, ці особи причетні до схеми із заподіяння збитків місцевому бюджету Одеси. Зокрема, у вересні 2016 року Одеська міськрада придбала будівлю, яка раніше входила до цілісного майнового комплексу заводу "Краян", за 185 мільйонів гривень у приватної структури, яка на початку 2016 року сама придбала цей комплекс на аукціоні, організованому ліквідатором держпідприємства, за 11,5 мільйонів гривень.

14 лютого НАБУ повідомило про затримання в аеропорту "Бориспіль" Труханова і його заступника Павла Вугельмана.

Солом'янський райсуд 15 лютого обрав Труханову та Вугельману запобіжні заходи у вигляді особистої поруки народних депутатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-